ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 07.10.2010. Dumpster Saints. Road Trip’s Over. Kontrasty

01/10/2010 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Szczecin Wita Studentów : Dumpster Saints. Road Trip’s Over
Miejsce: Studenckie Centrum Kultury Kontrasty
Czas: 7 października 2010 (czwartek), start godz. 19:00
Bilety: Studenci wstęp BEZPŁATNY

W ramach akcji Szczecin Wita Studentów przygotowanej przez Urząd Miasta Szczecin oraz Szczecińską Agencję Artystyczną przy współudziale szczecińskich klubów, studenci będą mogli (bezpłatnie lub też z dużymi zniżkami) wziąć udział w kilku przedsięwzięciach kulturalnych w dniach 6-10.10.2010.

Dumpster Saints – rock’n’roll

Road Trip’s Over – polski zespół rockowy założony w połowie 2004 roku w Szczecinie. Zespół stworzyło 3 muzyków związanych już wcześniej z kilkoma szczecińskimi formacjami punkowymi.
Maciek (gitara, wokal), Konrad (bas, wokal) i Kacper (perkusja), uznali że czas stworzyć projekt, któremu warto poświęcić wolny czas, i który spełni ich muzyczne oczekiwania. Założeniem muzyków było granie rock’n’rolla w najczystszej postaci ale życie szybko skorygowało te plany przestawiając formację na obecnie znane tory co stało się głównie dzięki zaangażowaniu w tworzenie repertuaru i chęci przekazania emocji rozsadzających członów grupy.
Road Trip’s Over jest kapelą która nie powstawała z myślą o graniu muzyki dla konkretnej grupy ludzi. „Nie obchodzi nas czym się zajmujesz, ile masz lat, i czego słuchasz… Kochamy muzykę i kochamy grać koncerty. Co gramy? Wszystko opiera się na energetycznych i melodyjnych dźwiękach, pomieszanie smutku z euforią.”
Zespół wykonuje swoje utwory w języku angielskim. Do ich większych osiągnięć należy zdobycie pierwszej nagrody podczas ogólnokrajowego festiwalu rockowego „Generacja” w Koszalinie w 2004 roku oraz koncert na żywo w Polskim Radio Szczecin S.A. w 2006 roku. We wrześniu 2006-ego roku zespół wydał w wytwórni Jimmy Jazz Records swój pierwszy studyjny album – Romance on the phone.

Nowy album zatytułowany „Po Drugiej stronie lustra” to nowa jakość w dokonaniach R.T.O. Zespół tym razem sięgnął po polskie teksty, zwolnił nieco nadając swoim kompozycjom nieco inny wymiar. Grupa nadal stara się przeszczepić na polski rynek melodyjny pop punk rodem z Kalifornii trafiając przy tym w jednakowym stopniu do publiczności alternatywnej jak i tej, dla której najważniejsze są przeboje. Realizując premierowy materiał muzycy sięgnęli po wsparcie instrumentarium, nie zawsze kojarzonego z zespołem rockowym (altówka, wiolonczela, skrzypce) jednak nie pozbawiającego muzyki R.T.O. potrzebnego ognia. Jako goście wystąpili tu także Dominik Pyrzyna i Marta Wiśniewska, wokaliści punkowych formacji The Analogs i Beri Beri.

materiały video: