ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 14.01.2011. CHAOS – przegląd muzyczny. Kontrasty

02/01/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Międzynarodowy przegląd muzyczny CHAOS.
Wystąpią zespoły: Parity Boots (Niemcy), Retain (Niemcy), Trailer Park Sex (Niemcy), Godsend (Polska), Materia (Polska)
Gdzie: SCK Kontrasty, Wawrzyniaka 7A. Szczecin
Kiedy: 14 stycznia 2011 (piątek), start godz. 18:00
Bilety: 15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu koncertu)

W ramach pierwszego koncertu międzynarodowego Festiwalu CHAOS wystąpi dla Was pięć zespołów: Parity Boots (Niemcy), Retain (Niemcy), Trailer Park Sex (Niemcy), Godsend (Polska), Materia (Polska). Festiwal Muzyczny CHAOS to szansa dla Szczecina jak i dla całej Polski na pierwszą porządną imprezę dla miłośników muzyki alternatywnej. Idea festiwalu znalazła spore zainteresowanie wśród zagranicznych kapel gotowych wystąpić w odległym dla nich kraju. Zespoły są bardzo chętne zagrać u nas dla samej możliwości uczestniczenia w tak wspaniałym wydarzeniu jakim może być festiwal CHAOS! Organizacja festiwalu jest w fazie otwartej, możecie mieć wpływ na to kto zagra dla Was na tej imprezie. Do tej pory uzbieraliśmy 18 pozytywnie nakręconych kapel z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Niemiec. Dołączcie do nas z równie pozytywnym nastawieniem!

Info o zespołach i materiały video:

Parity Boot (Niemcy) – czteroosobowy zespół założony przez wokalistę Thiasa i perkusistę Domi’ego. Po typowych paru latach istnienia – zmienianiu członków zespołu, graniu rockowych i metalowych coverów – zespół znalazł swoja „nutę” pomiędzy indrustial metalem i 90’s crossoverem. Parity Boot ma za sobą mnóstwo koncertów i zdobył wiele doświadczenia w produkcji na poziome undergrandowym, ale nadszedł czas aby udowodnić czego sie nauczyli do tej pory! Ich pierwszy pełny krążek „Into Nothing” trafił do sklepów w całej Europie 9 maja 2009, a ich występy na festiwalach i granie po klubach rozkręca się coraz bardziej!

Retain (Niemcy) – pięcioosobowy zespół grający alternative death rock. Łączy indywidualnie ostre riffy z emocjonalnymi wybuchami desperackich krzyków! Potężne sample i melancholijne, rozgrzewające przyśpiewki na pewno pozostaną w Waszych uszach przez długi czas!

Trailer Parks Sex (Niemcy) – Bez stereotypów, bez komercji, bez kompromisów i bez poddawania się! Pobij się sam, wypij truciznę i spadnij ze schodów – może tylko wtedy twój nastrój będzie w sam raz na Trailer Park Sex…

Materia (Polska) – Zespół istnieje od 13 listopada 2007 roku. W 2009 nagrana została płyta demo pt. Vandals. Aktualnie kapela nagrywa swoje drugie demo. W ciągu jedynie trzyletniej pracy formacja zdołała odnotować na swoim koncie poważne osiągnięcia i istotne koncerty: występ na warszawskim lotnisku Bemowo na festiwalu Sonisphere 2010 (obok takich sław jak Metallica, Slayer, Megadeth czy Anthrax), udział w konkursie agencji Go Ahead (laureat; w nagrodę kapela grała na scenie Red Bull na XXX Jubileuszowym Fetiwalu w Jarocinie). Zespół został też dostrzeżony na Eliminacjach do Woodstocku 2009 i w półfinałach w Gdyni dostał nagrodę specjalną w postaci sesji nagraniowej w Izabelin Studio. Materia szczyci się również pierwszym miejscem na Międzynarodowym Festiwalu Rock Nocą w 2010 roku.

Godsend (Polska) – grupa powstała w 2005 roku. Na swoim koncie mają dwa wydawnictwa: EP „Rise of the Stabbed” oraz album „The Inhuman Saviour” z 2007 roku. Zagrali podczas „Burn Your Hate Festival” i „Przystanek Woodstock”.

materiały video:
Parity Boot

Trailer Park Sex

Materia

Godsend