ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 16.10.2010. Koncert Urodzinowy Bona Fides. Wystąpią: Cherry Daiquiri, Rzeź Pospolita, SPREAD i oczywiście bona Fides

10/10/2010 1 przez kierunek Szczecin


Koncert:
Koncert Urodzinowy Bona Fides.
Wystąpią:
Cherry Daiquiri, Rzeź Pospolita, SPREAD i oczywiście bona Fides
Miejsce: Studenckie Centrum Kultury Kontrasty. Szczecin
Czas: 16 października 2010 (sobota), start godz. 18:00
Bilety:

W sobotę 16 października w ramach Urodzinowej imprezy zespołu Bona Fides w szczecińskich Kontrastach posłuchać i zobaczyć będzie można zespołów: Cherry Daiquiri, Rzeź Pospolita, Spread i Bona Fides.

Info o zespołach:

Cherry Daiquiri preferują muzykę rockową z elementami muzyki burleskowej i jazzu, przenosząc słuchacza w inną rzeczywistość. Inspiracją jest francuski kabaret z początków XX w., który dodaje uroku dekadenckiej nucie zawartej w kompozycjach. Kabaretowość przejawia się w muzyce i tekstach utrzymanych w groteskowo-ironicznej konwencji. Zapraszają na koncert wszystkie świry, dzieci i psy oraz inne kategorie istot żywych, których nie można oszukać. Zdekadentyzujecie się, wyrosną wam wisienki na uszach, a groteska wyjdzie wam małym palcem u nogi lewej (zastanawiam się czemu nie prawej…) i posłuchacie o rzeczach poważnych w niepoważnych sposób.

Rzeź Pospolita
Drukarz, politolog, kloszard. Co łączy tych ludzi? Chęć płacenia za salkę prób, butelka wody, dzieci lub ich brak, odrobina wolnego czasu oraz prosta i ciężka jak kawał metalowego pręta miłość do muzyki. Rzeź Pospolita to chora sztuka którą można nazwać muzyką. Rzeź Pospolita to dwie gitary, czasami nastrojone, dwa wokale, wcześniej mi nie znane i bęben przypominający: ja tu jestem. Rzeź Pospolita to alternatywny, łagodny jak dotyk, rock z elementami funku, punku i deli (kolega mówi, że psycho). Rzeź Pospolita to my oraz utalentowani muzycy, wszelakiej maści basiści, saksofonistki, perkusiści, chcący na chwilę zapomnieć o muzyce i pograć z nami.
Bart (gitara, wokal), Maciek (gitara, mowa), Jerzy (bęben)

SPREAD
Zespół założony przez Witka Smykowskiego we wrześniu 2007 roku. Oryginalny damski wokal i klimatyczna muzyka. Nietypowi ludzie, nietypowe brzmienie. Po niewielkiej zmianie składu nastąpiła kolosalna odmiana brzmienia Spread’a. „Naszą muzykę opisać można jako rock chociaż czasem wychodzimy daleko poza granice tego stylu.” Muzycy tegoż to zespołu wychodzą z założenia, że nie będą grać tego, co grają wszyscy.
Ich styl nie jest łatwy do opisania słowami. Celem tej muzyki jest dotarcie do serc szerokiego grona odbiorców.

Bona Fides
Zespół powstał dość niespodziewanie w początkach
października 2009 roku. Po otrzymaniu propozycji zagrania koncertu, Kasia Berowska i Jurand Żelazny w tempie ekspresowym zaprosili do współpracy Damiana „Dracco” Kowalskiego (The Namics) oraz Mariusza Zarzecznego (Arktica Blues) i po kilku próbach zadebiutowali 23.10. jako „Bona Fides” na scenie Kontrastów. Niedługo potem po drobnych roszadach wyklarował się obecny skład zespołu: Kasia Berowska (bas), Robert Marzec (ex Black Diamonds) – perkusja, Sylwek Umiński (klawisze), Mariusz Zarzeczny (wokal, harmonijka), Jurand Żelazny (gitara),
Grupa gra w klimatach bluesowych, pozostając pod wpływem grup i artystów takich jak m.in.: Breakout, Dżem, Wierzcholski, Livin’ Blues etc.

materiały video:
Bona Fides