ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 08.04.2011. Sezon na Lwy – Pasikonik zaprasza na kontrkulturowy film drogi…

03/04/2011 0 przez kierunek Szczecin

Wydarzenie: Sezon na Lwy – projekcja filmu podróżniczego, spotkanie z twórcą
Gdzie: Pub Pivaria, ul. Lelewela 8. Szczecin
Kiedy: 8 kwietnia 2011 (piątek), start godz. 19:30
Bilety: wstęp wolny

Sezon na lwy to pierwszy taki film w Polsce. Filmu nie da się łatwo sklasyfikować. Można powiedzieć, że znajduje się on gdzieś pomiędzy Jackass, a Cejrowskim.
Pasikonik – główny bohater i autor filmu – wraz z przypadkowo poznanymi Polakami podróżuje w sposób niekonwencjonalny po Ameryce Łacińskiej. Spaceruje bez przewodnika z namiotem po największych bagnach na świecie, odgrywa przedstawienia teatralne na ulicach stolicy Boliwii, mieszka samotnie w dzikich górach, a także chodzi piechotą po pustyni solnej.

zobacz szczegóły :: obejrzyj trailer filmu :: w rozwinięciu…

Film kręcony był metodą „z ręki” i „na żywo”. Dzięki temu widz może poczuć się nijako uczestnikiem barwnych, filmowych opowieści.
Autor wyruszył w podróż bez ubezpieczenia, odpowiednich szczepionek i praktycznie bez pieniędzy, a mimo to ukazuje, jak cieszyć się każdą chwilą, czerpać radość z cierpienia i jak wiele można osiągnąć, jeśli się tego naprawdę pragnie.
Innymi słowy, film „Sezon na lwy” zdradza sekrety pasikonizmu, gdzie Ameryka Południowa jest tylko tłem do zrozumienia filozofii wymykającej się schematowi.

O autorze:
”Pasikonik”, czyli Michał Szymczak, to niezależny artysta, podróżnik i filmowiec.
Prowadzi niejednostajny i urozmaicony tryb życia. Pracował jako chirurg drzew w irlandzkich lasach, był kierowcą rikszy w Kopenhadze, zbierał winogrona w Pirenejach, pracował jako podleśniczy w Kotlinie Kłodzkiej, a także przez pół roku mieszkał w andaluzyjskiej jaskini.
Przejechał autostopem prawie czterdzieści krajów świata. Swoje przygody opisuje na blogu, pisze artykuły do gazet i tworzy inspirujące filmy…

Sezon na lwy jest jednym z tych filmów. Będzie go można zobaczyć w piątek 8 kwietnia 2011 w pubie PIVARIA
Początek seansu o godz. 19:30. Po filmie spotkanie z autorem.
Wstęp bezpłatny.

:: trailer filmu ::