Kierunek Szczecin czyta – Tropiciel skarbów – fakty i mity w filmach o Indianie Jonesie. Węgłowski Adam. Skarpa Warszawska 2023

Kierunek Szczecin czyta – Tropiciel skarbów – fakty i mity w filmach o Indianie Jonesie. Węgłowski Adam. Skarpa Warszawska 2023

27/06/2023 Wyłączono przez kierunek Szczecin

artykuł promocyjny

„Tropiciel skarbów” autorstwa Adama Węgłowskiego to książka, która przedstawia fakty i mity związane z ikoniczną postacią Indiany Jonesa.

Książka ukazuje pierwowzory tej postaci w historii, opisując średniowiecznych krzyżowców, wiktoriańskich pasjonatów, hitlerowskich fanatyków i szalonych milionerów, a także zaskakujące polskie wątki.

Autor przybliża czytelnikom tajemnice i przygody archeologa, opierając się na rzeczywistej wiedzy naukowej. Książka „Tropiciel skarbów” jest doskonałym kompendium wiedzy dla fanów Indiany Jonesa, którzy chcą zgłębić historię i mitologię związaną z tą kultową postacią.

Arka Przymierza, Święty Graal, podziemne sanktuaria, kryształowe czaszki, zaginione miasta Amazonii, tajemnicze starożytne zabytki… Nie tylko kreatywność filmowców pozwoliła na stworzenie tak ciekawych i wciągających przygód Indiany Jonesa. Ten najbardziej rozpoznawalny na świecie archeolog posiada swoje pierwowzory w historii. Ile prawdy kryje się za postacią uwielbianego przez ludzi na całym świecie Indiany Jonesa?

Dzięki wydawnictwu Skarpa Warszawska możecie dowiedzieć się tego z książki „Tropiciel skarbów” autorstwa Adama Węgłowskiego!