Kierunek Szczecin czyta – Wszystkie mroczne miejsca. Parlato Teri. Skarpa Warszawska 2023

Kierunek Szczecin czyta – Wszystkie mroczne miejsca. Parlato Teri. Skarpa Warszawska 2023

04/06/2023 Wyłączono przez kierunek Szczecin

artykuł sponsorowany

„Wszystkie mroczne miejsca” Teri Parlato to thriller psychologiczny, pełen klimatu.

Trzeba przyznać, że to udany debiut autorki.

Lekturę rozpoczyna ucztowanie 40-tych urodzin męża Molly, Jay Bradley. Jay, uwielbiany przez swoich przyjaciół psycholog, zostaje znaleziony martwy w swoim gabinecie, a podejrzenia padają na któregoś z gości.

Prowadząca śledztwo detektyw Rita Myers odkrywa coraz to nowe tajemnice i niedopowiedzenia z ostatnich dni życia Jaya. Molly, żona zmarłego, stara się pogodzić z ogromną stratą, jednak jej traumatyczna przeszłość powraca w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy na jaw wychodzą szokujące odkrycia dotyczące męża.

Czy ktoś z gości zabił jubilata, a może Molly skrywała własną tajemnicę?

Autorce udaje się budować napięcie już od pierwszej strony, wprowadzając czytelnika w pajęczynę tajemnic, mrocznych sekretów, kłamstw i niedomówień. Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, a bohaterowie, choć liczni, są intrygujący i prawdziwi.

Choć tempo akcji jest niespieszne, to sama historia jest dopracowana i przemyślana, zapewniając czytelnikowi miłe spędzenie czasu.

„Wszystkie mroczne miejsca” to doskonała lektura dla miłośników gatunku thrillerów, które trzymają w napięciu od początku do końca, zaskakują zwrotami akcji i nieoczywistym zakończeniem.