ARCHIWUM. Szczecin. ♪ Koncerty. 16.09.2016. Curcuma + Rosegarden Band @ Piwnica Kany

ARCHIWUM. Szczecin. ♪ Koncerty. 16.09.2016. Curcuma + Rosegarden Band @ Piwnica Kany

15/09/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Gwóźdź w Kanie! Koncert Curcumy…

16.09.2016 koncert-curcuma-i-rosegarden-piwnica-kanyKoncert: Curcuma + Rosegarden Band
Gdzie: Piwnica Kany. Pl. Św.św Piotra i Pawła 4/5. 70-521 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 16 września 2016 (piątek), start godz. 21:00
Bilety: wstęp wolny

Na koncercie zespół Curcuma zagra materiał z najnowszej płyty oraz starsze kawałki. Koncert rozpocznie nowy skład na szczecińskiej scenie Rosegarden Band.

Curcuma

Teraźniejszy kształt przybrała we wrześniu 2011, po tym, jak do składu dołączył wokalista Szurbo.

W kwietniu 2012 zespół nagrał płytę EP pt. „Nikt”. Poza licznymi koncertami w 2013 roku udało się zagrać na Przystanku Woodstock, a w październiku tego roku, ukazała się płyta EP „Gwóźdź”. Tytułowy „Gwóźdź” doczekał się klipu.

W tym czasie nagrania Curcumy zaczęły coraz częściej gościć w stacjach radiowych w Polsce i radiach polonijnych. Zresztą nie tylko, w kwietniu 2013 zespół zagrał na Gali Dziennikarskiej w TVP Szczecin. Przełom 2013/2014 to głównie koncerty w wykonaniu bandu. Opracowany materiał pozwalał już na pełne wykony sceniczne. W lipcu 2014 do jednego z nowych singli „Było” zespół nagrał teledysk przy wsparciu fanów (Wspieram.to). W 2015 roku Curcuma odpuściła zabiegi medialne i skupiła się na tworzeniu nowego materiału i poszukiwaniu nowych brzmień.

Po chwilowym zwolnieniu tempa w kolejnych miesiącach i złapaniu kolejnego oddechu Curcuma mocno rozpoczęła 2016 rok.

Po pierwsze 17 lutego swoją medialną premierę w Polskim Radiu Szczecin (audycja „Schody do nieba” Piotra Rokickiego) miał nowy singiel „Służby porządkowe”.

Po drugie singiel został wybrany przez zespół do opatrzenia kolejnym klipem który ukaże się jeszcze w tym roku. Co więcej, do zespołu dołączył nowy gitarzysta, znany do teraz z Time To Express – Pudel (Bartosz Kulesza). Czasu na zgranie się nie zostało najwięcej, bo po raz pierwszy w historii Curcumy, ten rok, czyli 2016 jest rokiem w którym ukazał się pierwszy longplay zespołu.

Co do samej Curcumy to tworzą ją:

Szurbo (Łukasz Szulborski) – wokal. Do zespołu dołączył w 2011 roku i od razu został rozpoznany jako „brakujący element układanki”.
Degóra (Jakub Degórski) – gitara prowadząca. Założyciel i kompozytor większości materiału. Lider zespołu. Jak mawiają znawcy: „Degóra nie jest gitarzystą. On jest drwalem”.
Pudel (Bartosz Kulesza) – gitara. Wprowadził przestrzenie nieobecne w „Starej Curcumie” szlifując je w swoim drugim zespole Time to Express Marówa (Marek Kuśmierczak) – Bas. Współzałożyciel Curcumy. Dobry duch zespołu. Pogromca delikatnych dźwięków.
Beniu (Piotr Busz) – bębny. Znany z brutalnych uderzeń w werbel. Legendarny łamacz pałek.

Rosegarden Band

Szczeciński zespół łączący ze sobą klasyczne oraz progresywne brzmienia rocka z lat 80-tych.
Autorskie aranżacje uzupełniane są przez poetyckie teksty. Za pomocą muzyki przenosimy słuchaczy w zaczarowany, często mroczny świat, w którym ostre ciernie i słodki zapach róż, tworzą ciekawe i nieprzewidywalne brzmienia. Puszczamy oko w Waszym kierunku, niczym Kot z Cheshire. Czy to sen, czy jawa?
Przekonajcie się sami.

:: materiał video powiązany z koncertem

16.09.2016 koncert-curcuma-i-rosegarden-piwnica-kany