ARCHIWUM. Szczecin. ♪ Koncerty. 30.07.2016. Wiesław Pieregorólka i Swingowi Ekscentrycy @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. ♪ Koncerty. 30.07.2016. Wiesław Pieregorólka i Swingowi Ekscentrycy @ Zamek Książąt Pomorskich

27/07/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

z ekranu wprost na deski muzycznej sceny, czyli „Po słonecznej stronie ulicy”…

30.07.2016 koncert Wiesław Pieregorólka i Swingowi Ekscentrycy, Zamek SzczecinKoncert: Wiesław Pieregorólka i Swingowi Ekscentrycy
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google street view]
Duży Dziedziniec Zamku
Kiedy: 30 lipca 2016 (sobota), start godz. 21:00
Bilety: 30 zł (ulgowy), 60 zł (normalny), tel. 91 434 83 65

Wiesław Pieregorólka i Swingowi Ekscentrycy, a wśród nich m.in. Henryk Miśkiewicz, Robert Majewski, Grzech Piotrowski, Jacek Namysłowski oraz Big Collective Band w koncercie „Po słonecznej stronie ulicy”

Niebywale pochlebne recenzje muzyki z nowego filmu Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, a także niezliczone głosy z satysfakcją odnotowujące fakt odświeżenia największych przebojów ery swingu, skłoniły artystów do przeniesienia jej z ekranu wprost na deski muzycznej sceny.

Wiesław Pieregorólka wraz z Big Collective Band – reaktywowanym po latach big bandem w nowej, wielopokoleniowej odsłonie – prezentuje żywiołowe wykonania znanych tematów takich jak: In the Mood, Moonlight Serenade, Take the A Train, Satin Doll czy tytułowy On the Sunny Side of the Street w nowych, ekspresyjnych aranżacjach.

Uwspółcześnione aranżacje utworów Count‘a Basiego i Duke’a Ellingtona mieszają się z oryginalnymi wersjami kompozycji Neila Heftiego czy Sammy’ego Nestico.

Wielkie gwiazdy polskiej sceny jazzowej z Henrykiem Miśkiewiczem czy Robertem Majewskim, wspomagane przez wirtuozów młodszego pokolenia, takich jak chociażby Grzech Piotrowski, Jacek Namysłowski, Robert Luty, stanowią niekwestionowany walor tej niezwykłej, muzycznej uczty.

Młodość i uroda adeptów sztuki wokalnej dopełnia te melodyjne, radosne i swingujące tematy.

Wszystko to, okraszone lekkimi w treści i formie komentarzami leadera sprawia, że widzowie opuszczają salę koncertową w takim samym nastroju, jak po obejrzeniu filmu – z uśmiechem na ustach, wprost na słoneczną stronę ulicy.

KONKURS powiązany z koncertem

Dwie płyty z podpisem Wiesława Pieregorólki!

Prosimy nie wyrzucać biletów po kontroli. Każdy bilet ma swój unikatowy nr. Wśród widzów podczas koncertu zostaną rozlosowane dwie płyty z muzyką do filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” z podpisem Wiesława Pieregorólki!

:: materiał video powiązany z koncertem