ARCHIWUM. Szczecin. Ferie zimowe 2016 w Szczecinie. 09-14.02.2016. Miasto Nauki – wystawa interaktywna @ Muzeum Narodowe

ARCHIWUM. Szczecin. Ferie zimowe 2016 w Szczecinie. 09-14.02.2016. Miasto Nauki – wystawa interaktywna @ Muzeum Narodowe

28/01/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

W drugim tygodniu ferii, w dniach 9-14.02.2016, bilet na interaktywną wystawę „Miasto nauki” za jedynie 5 zł…

09-14.02.2016 ferie zimowe w Szczecinie: wystawa interaktywna Miasto NaukiWydarzenie: Miasto Nauki – wystawa interaktywna
Ferie zimowe 2016 w Szczecinie
Gdzie: Muzeum Narodowe. ul. Wały Chrobrego 3. 70-561 Szczecin
Kiedy: 9-14 lutego 2016 (wtorek-niedziela)
Bilety: 5 zł (promocja dla osób indywidualnych „Szalony Profesor… Oszalał”)

Interaktywna wystawa Miasto Nauki, będąca przykładem nowoczesnej komunikacji naukowej, jest wyjątkową formą zapoznania widza z podstawowymi prawami przyrody.

Na ekspozycji liczącej ponad 40 obiektów edukacyjnych poprzez zabawę można poznać m.in. takie zagadnienia jak odbicie, załamanie i rozszczepienie światła, efekt stroboskopowy, miraż, prawdziwe lustro, dyfrakcja, polaryzacja.

W odróżnieniu od obiektów prezentowanych na tradycyjnych wystawach eksponaty z Miasta Nauki zaprojektowane są w sposób interaktywny, aby zwiedzający mogli sami, w bezpiecznych warunkach przeprowadzać doświadczenia i badać zjawiska z zakresu różnych dziedzin wiedzy.

Doświadczenia te dotyczą nie tylko nauk przyrodniczych, ale także społecznych. Na wystawie obecne są również obiekty z pogranicza nauki i sztuki.

Ekspozycja została stworzona przez szczecińskich naukowców z Fundacji Miasto Nauki, a autorem koncepcji jest Grzegorz Adamowicz. Zespół ten prezentował wystawy w Międzyzdrojach, Łodzi, Puławach, Włocławku, Białymstoku, Toruniu oraz w Moskwie. W Szczecinie po raz pierwszy pokazane będą nowe eksponaty: szalone zegary, wielki kran i ferrofluid.

Największymi atrakcjami są niespotykane w Polsce eksponaty prezentujące różne zjawiska. Studnia bez dna, nieskończoność od środka, lewitacja, wymazywanie twarzy, tańczące śrubki – to tylko niektóre przykłady. Jednym z ważniejszych stanowisk doświadczalnych na ekspozycji jest „wirujący domek”. Zwraca on uwagę na potęgę umysłu, działania, których nie można w pełni kontrolować.

Dzięki medycznym modelom głowy i oka można zrozumieć działanie naszych narządów wzroku. Najważniejszym z nich jest – o dziwo – mózg. Na wystawie można wszystkiego dotykać i eksperymentować na sobie.

godziny otwarcia:
wtorek, środa, czwartek, sobota 10:00-18:00
piątek, niedziela 10:00-16:00

szczegóły tel. 91 4315 200

UWAGA
Oferta promocyjna nie dotyczy grup zorganizowanych.