Szczecin. Fotoreportaż. 12.05.2015. Mruczę więc jestem. V Edycja spotkań literackich @ Książnica Pomorska

Szczecin. Fotoreportaż. 12.05.2015. Mruczę więc jestem. V Edycja spotkań literackich @ Książnica Pomorska

przez kierunek Szczecin

Szczecin, franciszek klimek, mruczę więc jestem, Książnica Pomorska, galeria fotografii, Zwierzęcy Telefon Zaufania, ddfoto, galeria zdjęć, w Szczecinie, edyta klepczyńskaMruczę więc jestem to spotkanie literackie z cyklu „Literatura i Przyroda”, organizowane już po raz piąty w Książnicy Pomorskiej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Organizatorem spotkania była Książnica Pomorska oraz stowarzyszenie społeczno ekologiczne Zwierzęcy Telefon Zaufania.

Co roku dzięki Mruczę więc jestem dzieci ze szczecińskich szkół podstawowych i gimnazjów mają kontakt ze światem przyrody uchwyconym w poezji Franciszka Klimka.

Do tej pory wiersze czytał niezastąpiony w tej roli Stanisław Heropolitański. Jednak tegoroczne spotkanie miało charakter wyjątkowy – swoją obecnością zaszczycił je bowiem sam autor – Franciszek J. Klimek.

Dzięki tej sympatycznej niespodziance można było posłuchać wierszy zarówno w wykonaniu samego autora jak i Pana Heropolitańskiego.

Zwierzęta są jak ludzie – czują. Dlatego też powinno się już od najmłodszych lat kształtować między innymi poprzez literaturę i spotkania edukacyjne wrażliwość, tolerancję, szacunek do świata przyrody oraz przełamywać obojętność na krzywdę i okrucieństwo wobec zwierząt.

Współorganizatorem spotkania jest Teresa Piątkiewicz, prezes Stowarzyszenia Zwierzęcy Telefon Zaufania, ”Szczecinianka roku 2010”, „Przyjaciel Środowiska” oraz laureatka plebiscytu „Bohater po sąsiedzku”.

Kolejnym gościem imprezy była Pani Edyta Klepczyńska – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryficach oraz radna w gminie Resko. Pani policjant w sposób zrozumiały i przystępny wskazała dzieciom zagrożenia, które mogą wyniknąć z kontaktu z obcymi zwierzętami oraz jak się przed nimi bronić.

Podczas imprezy wręczano nagrody i dyplomy dla uczniów szczecińskich szkół podstawowych i gimnazjów – laureatów konkursu a także dla dyrekcji i nauczycieli szkół, które stale współpracują ze Zwierzęcym Telefonem Zaufania włączając się czynnie w akcje edukacyjne oraz proekologiczne.

Po spotkaniu chętni mogli nabyć najnowsze tomiki Pana Klimka, a długa kolejka dowiodła że książki trafiły do nowych właścicieli z dedykacją autora.

Więcej o Panu Franciszku Klimku

Poeta, z zawodu śpiewający muzyk, przez ćwierć wieku związany był z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”, a następnie przez 10 lat z Filharmonią Krakowską. Jego wiersze publikowane były w czasopismach. Wydał tomiki wierszy: „Ja w sprawie kota”, „Otulę cię ciepłym mruczeniem”, „Mruczę więc jestem”, „ Pieski Kotki Niespodzianki”, „Gdy Kot przebiegnie ci drogę”.
Wiersze autora mówią w dowcipny sposób o zwierzętach – miłości, szczęściu i smutku… zatem o nas samych.

:: galeria zdjęć Mruczę więc jestem [12.05.2015]

foto dzięki www.ddfoto.pl
wszelkie prawa zastrzeżone

foto dzięki www.ddfoto.pl
wszelkie prawa zastrzeżone

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najciekawszych wydarzeniach, imprezach oraz koncertach w Szczecinie.

Co więcej?

Bogate fotogalerie szczecińskich miejsc/imprez/wydarzeń!

UWAGA
Jeżeli ta informacja jest błędna/nieaktualna - powiadom nas o tym, postaramy się ją zaktualizować...