Szczecin. Halloween 2014. Zobacz jak przygotować się na tą wyjątkowo STRRRASZNĄ noc oraz jak i gdzie się bawić w Szczecinie…

Szczecin. Halloween 2014. Zobacz jak przygotować się na tą wyjątkowo STRRRASZNĄ noc oraz jak i gdzie się bawić w Szczecinie…

29/10/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, Halloween 2014, pomysły na Halloween, przebrania Halloween, makijaż na Halloween, stroje na Halloween, Halloween Party 2014, w Szczecinie

Szczecin, Halloween 2014, pomysły na Halloween, przebrania Halloween, makijaż na Halloween, stroje na Halloween, Halloween Party 2014, w SzczecinieW związku ze zbliżającym się świętem Halloween kontynuując tradycję z lat poprzednich (zobacz przygotowania do Halloween 2013 oraz Halloween 2012) przeczesaliśmy dostępne w internecie materiały i wybraliśmy te, które pomogą Wam porządnie przygotować się do nadchodzącego strasznego szaleństwa.

Dzięki zamieszczonym materiałom zobaczycie jak krok po kroku przygotować swój strrraszny makijaż, jak stworzyć Halloweenową dynię oraz gdzie w Szczecinie udać się na Halloween Party.

Najpierw jednak kilka słów o samym święcie Halloween…

Halloween czyli All Hallows Eve (wigilia Wszystkich Świętych) to święto obchodzone w przeddzień Wszystkich Świętych, czyli 31 października.

Tradycja święta Halloween sięga 2 tysięcy lat i wywodzi się od starożytnych Celtów. To właśnie Celtowie wierzyli, że w wigilię Wszystkich Świętych duchy zmarłych wracają na ziemię i próbują wejść w ciała żywych ludzi.

Aby temu zapobiec Celtowie palili ogniska, przebierali się w upiorne stroje, zakładali straszne maski i hałasowali wokół ognisk.

Ślady tych wierzeń do dziś zachowały się w Szkocji oraz w Irlandii, gdzie 31 października jest świętem narodowym.

Halloween w wersji dziecięcej czyli cukierek albo psikus…

Jedną z współczesnych tradycji halloweenowych jest zwyczaj przebierania się dzieci w straszne przebrania oraz chodzenia i pukanie do okolicznych domów z wołaniem: „Cukierek albo psikus”.

Każdy kto poskąpi dzieciakom łakoci naraża się wówczas na jakąś formę psikusa.

Halloween Party czyli straszna noc

Dorośli równie umiejętnie korzystają z możliwości jakie niesie Halloween organizując rozmaite Halloween Party.

Tej nocy w wielu specjalnie na tą okazję udekorowanych klubach oraz pubach możemy liczyć na to, że na imprezach pojawią się straszni goście w upiornych przebraniach.

Częstą praktyką lokali jest specjalny upominek/promocja dla klientów w zamian za oryginalny halloweenowy strój…

Dla tych którzy organizują podobne przyjęcie w swoim domu w dalszej części polecimy kilka filmów grozy, które z pewnością zadbają o odpowiedni klimat…

Wybór materiałów video dzięki którym przygotujecie wyjątkowo straszny makijaż

:: najciekawsze pomysły na Halloweenowe Dynie

:: szablony do wykorzystania przy tworzeniu Halloweenowych dyń

angry birds :: czaszka :: Frankenstein :: Hello Kitty :: sowa :: spiderman :: straszna dynia 1 :: straszna dynia 2 :: śmierć

Najciekawsze filmy polecane na Halloween Party

Jeżeli robisz Halloweenową domówkę, koniecznie zadbaj aby w tle leciał jeden z klimatycznych filmów grozy. Polecamy m.in.:

Ciekawostka
31 października 1920 roku w mieście Anoka w stanie Minnesota odbyła się pierwsza w Stanach Zjednoczonych parada z okazji Halloween. Uczestnikami parady byli mieszkańcy, przebrani w kolorowe stroje popularnych postaci. W kolejnych latach pochód organizowano corocznie 31 października. W roku 1937 Anokę ogłoszono światową stolicą Halloween.

Polecamy również imprezy Halloween 2014 w Szczecinie:

 

Szczecin, imprezy, Halloween, Halloween Party, Lulu Club w Szczecinie, Halloween 2014

Szczecin, imprezy, Halloween, Halloween Party, Lulu Club w Szczecinie, Halloween 2014