ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 01.09.2019. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 01.09.2019. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

29/08/2019 Wyłączono przez Imprezy w Szczecinie

12. edycja Różanego Ogrodu Sztuki…

Impreza: Różany Ogród Sztuki
GDZIE: Ogród Różany/Różanka, ul. Jasienicy 8. 71-899 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 1 września 2019 (niedziela), start godz. 11:00
BILETY: wstęp wolny

Różany Ogród Sztuki to cykl letnich propozycji artystycznych dla mieszkańców Szczecina i turystów w Różance, najsłynniejszym szczecińskim ogrodzie różanym.

Różany Ogród Sztuki 2019
niedziela, 1 września 2019

11:00-14:00 warsztaty dla dzieci i młodzieży

TWORZĘ WIĘC JESTEM

Inspiracją i artystycznym punktem wyjścia do działań animacyjnych jest motyw drzewa. Drzewa stanowią nieodłączną część naszego świata. Widziały i pamiętają wiele. Niektóre z nich mają po kilkaset lat. Motyw drzewa obecny jest w sztuce od zawsze.

Rozwesołki, Szelestwory i inne potwory

Ciocia Fika zaprasza do zabawy z wyobraźnią, punktem wyjścia do działań plastycznych będą wiersze Joanny Papuzińskiej i Doroty Kasjanowicz z tomików pozezji „Rozwesołki” i „Szelestwory i inne potwory”, narysuj, wytnij i pokoloruj swojego rozwesołka lub potwora.

Działanie animujące rodziny do spędzania czasu z dzieckiem.

12:00-13:00 koncert szczecińskiej grupy artystycznej ARFIK

Na „Różankowej” scenie Arfik zaśpiewa (i zatańczy!) utwory znane szczecińskiej publiczności, a także piosenki z nowej płyty pt. „Wstęp wolny”.

13:00-14:00 warsztaty Żywe Obrazy

Warsztat teatralny, który bazować będzie na pracy zespołowej wszystkich uczestników zajęć. W toku pracy grupa wybierze obrazy malarskie, które potem będzie ożywiać.

Punktem wyjścia poszukiwań będzie zarówno klasyka, jak i sztuka współczesna, bogata w swej różnorodności. Zadamy sobie pytanie, co zrobiłyby bohaterowie obrazów, gdyby mogli je opuścić?

17:00-18:00 koncert z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Kwartet instrumentalny i soliści zaprezentują utwory, które rozbrzmiewały na barykadach walczącej Warszawy. Na scenie pojawi się „listonosz” z poczty harcerskiej zwany „roznosicielem radości” a także 15 – letnia sanitariuszka Powstania Warszawskiego – żołnierz bez karabinu.

Różany Ogród Sztuki, Szczecin 2019