ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 11.05.2012. Szczecin Vibes

03/05/2012 0 przez kierunek Szczecin
Impreza: Szczecin Vibes
Zagrają: DreadSquad (MMF), Kadubra, Jungle Jessus, PhD Sound(Olah & nullptr), Gideon Sound (Ethri & Little)
Gdzie: Alter Ego. Pl. Batorego 4. Szczecin
Kiedy: 11 maja 2012 (piątek), start godz. 20:00
Bilety: 10zł

Szczecin Vibes – nowy cykl imprezowy. Pokażmy, że jest nas wielu – nie ważne czy najlepiej bawisz się przy 60’s roots czy lubujesz się w najnowszych junglowych produkcjach, łączy nas wszystkich jedno – muzyka z jamajki.

:: szczegółowe informacje o wykonawcach w rozwinięciu…

W trakcie Szczecin Vibes PRMOCJA Happy Hours 20:00-22:00 (piwo za 4zł)

DREADSQUAD (MMF)

Dreadsquad – duet producencko-DJ’jski powstały w Łodzi w 2001 roku. Skład tworzą Marek Bogdański (Selecta MMF: DJ, producent, grafik, promotor) oraz Łukasz Rodziewicz (DJ Funksion). Dwukrotni zwycięzcy ogólnopolskiego Soundclashu w roku 2003 i 2004.

Na swoim koncie mają współpracę z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop. Na instrumentalach Dreadsquad’u nagrywali dotychczas: Marika, East West Rockers, Ras Luta, Junior Stress, Kacezet, Natural Dread Killaz, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson, i wielu wielu innych.

Współpracowali także z wieloma artystami reggae z Jamajki i Europy (m.in. Ward 21, Tenor Fly, Top Cat, General Levy, U Brown, Milion Stylez, Lady Chann, Tipa Irie, Jah Mason, Perfect, Dr Ring Ding)

Poza setkami imprez zagranych w Polsce występowali również w wielu krajach Europy (Portugalia, Holandia, Anglia, Szkocja, Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Litwa) a także w USA (Nowy Jork, Miami, Chicago) i Kanadzie (Toronto)

KADUBRA

Muzyk, dj i producent. Debiutował w 2001 na składance Dub Out Of Poland. W jego dyskografii znajduje się szereg autorskich wydawnictw w większości winylowych. Autor remiksów dla Habakuka, Wszystkich Wschodów Słońca, Vavamuffin i wielu innych. Współpracował z czołowymi polskimi wokalistami (Jarex, Symeon Ruta, Pablopavo, Reggaenerrator, BobOne, Junior Stress), a także muzykami z zagranicy (między innymi: Tippa Irie, Echo Ranks, Vibronics, Earthground Combination). Jako dj zajmuje się prezentacją dość szerokiego spectrum brzmień inspirowanych klimatem jamajki, poczynając od jungle, breaks poprzez dancehall, reggae a na minimalu i tech dubie kończąc. Obecnie poza solowym projektem współtworzy duet Echo_TM, NoDuckCrew sound system oraz jest członkiem zespołu Ras Paddy & The Rocka’s złożonego z byłych muzyków Rocka’s Delight.

Jungle Jessus

Współzałożyciel NoDuckCrew i NoDuckRecords. Promotor muzyczny, dj, organizator imprez, wernisaży ect. Twórca festiwalu „Jammin” i „Asfalt Rec. Attack”. Jego sety to wybuchowa mieszanka najlepszych utworów ragga – jungle, oscylujących wokół stylistyk dancehall, dub, drum’n’bass, tech house, jazzu i elementów funky.

Gideon Sound

Little (Gideon Sound) – Najmłodszy szczeciński selector z prawego brzegu miasta, entuzjasta dźwięków i dobrej kuchni, współzałożyciel Gideon Sound. Zadebiutował w roku 2009 na deskach klubu Alter Ego. Utwory jakie zapodaje to mieszanka stricte roots&culture z przewagą dubu. Ale także modern roots w wykonaniu młodych lwów jamajskiego reggae.

Ethri (Gideon Sound) – Druga, nieco starsza połowa wspomnianego wyżej składu Gideon Sound oraz wierny i oddany fan reggae z wysp dziewiczych.
Nie grywał za dużo, mogliście spotkać tego wojownika baru na nie jednej imprezie dancehallowej. To co lubi najbardziej to chanty, modern rootsy, conscious dancehall czy cieżkie steppersy. Jednakże nie wiadomo czego można się spodziewać tym razem… napewno Top ah Top!

PhD Sound

Olah selecta & nullptr
Do samego rana bawić was będzie nowopowstała formacja promująca jamajską muzykę bez granic gatunkowych. Od klasycznych odmian reggae do tych połamanych ale wspólny mianownik jest niezmienny – vibe * skank * bass!