ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 30.01.2012. Hit the Road – muzyczne podróże :: Odcinek 3 – Grecja

22/01/2012 0 przez kierunek Szczecin

Impreza: Hit the Road – muzyczne podróże :: Odcinek 3 – Grecja
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 30 stycznia 2012 (poniedziałek), start godz. 19:00
Bilety: 10zł (przedsprzedaż), 15zł (w dniu imprezy)

Trzeci odcinek w ramach cyklu podróży muzycznych Hit the Road

:: szczegóły w rozwinięciu

Wieczór dla entuzjastów egzotycznych podróży oraz kultury Grecji. Rocker serwuje ucztę dla duszy i ciała. W programie specjalna oprawa muzyczna, koncert zespołu LOS GRECOS, opowieści tubylców”, pokaz filmów i slajdów oraz oryginalny poczęstunek.

Los Grecos czyli Mitro Dymitriadis to pełen temperamentu 100% grecki muzyk artysta, performer i filozof. Od 20 lat gra na polskich i europejskich scenach. Wraz z Mirą Moreno stanowi fundament jednego z najbardziej utytułowanych zespołów latynoamerykańskich w Polsce – GRUPO COSTA.

Nie obca jest mu też telewizja, w której wielokrotnie występował tak jako muzyk jak i główno-prowadzący. To bogactwo doświadczeń czyni go niesłychanie sugestywnym, charyzmatycznym i w pełni dojrzałym artystą!

Ważnym elementem jego występów jest żywy dialog z publicznością, podczas których nieodmiennie zadziwia swoją rozległą wiedzą, kulturą osobistą, poczuciem humoru oraz … nienaganną polszczyzną!

Nazwanie jego występu koncertem nie do końca oddałoby prawdę. To bardziej multikulti performance, którego osią jest artysta obdarzony wielką osobowością, rozległymi zainteresowaniami i wiedzą, znacznie wykraczającymi poza samą muzykę. Wiele w tym filozoficznej ciekawości i refleksji, której tak chętnie oddają się Grecy, ale jest to przede wszystkim hołd złożony umiłowaniu życia…

Elliniki Kardia to znaczy Greckie Serce, czyli coś co bije w mojej piersi i definiuje moją artystyczną osobowość!

To zarazem tytuł muzycznego programu-wędrówki po najciekawszych rejonach greckiej kultury, na którą serdecznie zaprasza Mitro Dymitriadis! W jego wieczorze autorskim usłyszycie piosenki należące do panteonu greckiej muzyki. Od nostalgicznych, miłosnych ballad, przez typowe tawerniane zebbekika, przy których pękają pod nogami tańczących talerze, po energetyczne tsifteteli będące wspólnym muzycznym dziedzictwem Grecji i Turcji.

Opowie wam też o grekach, ich historii i współczesności. Wyjaśni dlaczego Hellada nazywana jest często pomostem pomiędzy kulturą wschodu, a zachodu oraz co obie te cywilizacje zawdzięczają tej niepozornej, skalistej krainie.

Tego wieczoru wystąpi również Katerina Padias, mistrzyni tańców greckich, pochodząca z wyspy Samos na morzu Egejskim. Studiowała w Polsce i mieszka na stałe a Atenach i Szczecinie, na przemian. Tłumaczka i popularyzatorka kultury greckiej w Polsce i polskiej w Grecji .