Szczecin. Informacje. 22.09.2011 przejazdy komunikacją miejską w Szczecinie za darmo

21/09/2011 0 przez kierunek Szczecin

W ramach Europejskiego Tygodnia Transportu w czwartek (22 września 2011) odbędzie się Dzień Bez Samochodu. W tym dniu wszystkie przejazdy szczecińską komunikacją miejską będą darmowe.

:: więcej informacji oraz szczegóły Przejazdu Garniturowców, w rozwinięciu…

Europejski Dzień Bez Samochodu promuje proekologiczne rozwiązania w transporcie, stosowanie alternatywnych paliw oraz komunikację zbiorową. W czwartek (22 września 2011) przez cały dzień będzie można bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską.

W gajerku na rower

Podczas Dnia Bez Samochodu odbędzie się także Przejazd Garniturowców (urzędników i mieszkańców Szczecina). Wymogiem przejazdu jest strój wizytowy.
Start i meta: pl. Grunwaldzki, przejazd od godz. 12:00 do 13:00.

Celem kampanii jest zmiana poglądów na temat używania samochodów i wsparcie strategii transportu nienaruszającego równowagi ekologicznej. Kampania skupia się głównie na trzech zadaniach:
– zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu takich jak komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa
– zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o związanych z masową motoryzacją negatywnych konsekwencjach dla jakości życia
– pokazaniu miasta bardziej przyjaznego mieszkańcom