Szczecin. Informacje. Gdzie i kiedy będzie można zobaczyć żywą szopkę w Szczecinie [Boże Narodzenie 2013]

20/12/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, święta, Boże Narodzenie, Święta Bożego Narodzenia, żywa szopka, w Szczecinie

Szczecin, święta, Boże Narodzenie, Święta Bożego Narodzenia, żywa szopka, w SzczecinieŻywa szopka jest częścią tradycji Świąt Bożego Narodzenia. W Szczecinie Żywe Szopki będą czekać na odwiedzających w następujących miejscach.

Żywa Szopka na Placu Zwycięstwa/ul. Bogurodzicy 3 przed Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa

Pierwszy raz Żywa Szopka powstała w tym miejscu w 1996 roku. Od tej pory co roku mieszkańcy miasta mogą w tym miejscu podczas Świąt zobaczyć zwierzęta czy posłuchać kolęd.

W programie tegorocznej Szopki na Placu Zwycięstwa przewidziano m.in.: festiwal kolęd i pastorałek z udziałem wszystkich odwiedzających szopkę, jasełka, konkursy dla najmłodszych kolędników, koncert chórów i zespołów parafialnych.

W szopce, na czas Świąt zamieszkają m.in. kozy, owce, osioł oraz gęsi. Przez cały czas dzieci i młodzież odgrywać będą rolę postaci związanych z narodzeniem Jezusa.

Dla odwiedzających szopka będzie dostępna przez całe Święta w godz. 10-18. W dniu 25.12.2013 o godz. 16:00 przy żywej szopce z mieszkańcami spotkają się ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga oraz prezydent miasta, Piotr Krzystek.

Żywa Szopka na prawobrzeżu / Szczecin-Żydowce, ul. Srebrna 8

Żywa Szopka na prawobrzezu stanie obok kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W środę (25.12.2013) o godz. 13:00 rozpocznie się koncert kolęd, o godz. 19:00 przewidziane jest ognisko przy którym będzie można wspólnie śpiewać kolędy.

W Szczecinie będzie jeszcze szopka przy Katedrze pod wezwaniem św. Jakuba.