ARCHIWUM. Szczecin. Kino. 06.03.2018. Dusza i ciało @ Hormon

ARCHIWUM. Szczecin. Kino. 06.03.2018. Dusza i ciało @ Hormon

02/03/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

pokaz specjalny filmu Dusza i ciało…

Film: Dusza i ciało
Gdzie: HORMON. Ul. Monte Cassino 6. 70-464 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 6 marca 2018 (wtorek), start godz. 19:00
BILETY: 10 zł

Pierwszy w Szczecinie, przedpremierowy pokaz węgierskiego filmu „Dusza i ciało” – czterokrotnego triumfatora Berlinale 2017 czy Camerimage ’17 w reżyserii Ildikó Enyedi.

Wypełniona każdego dnia zwierzęcą posoką rzeźnia jest jednym z ostatnich miejsc, w których dwójka życiowych wrażliwców mogłaby nawiązać intymne relacje.

A jednak właśnie w rzeźni, pośród rutynowego krojenia jeszcze niedawno żywych krów na kawałki jakościowego mięsa, Endre i Mária odnajdują w sobie bratnie dusze. On pełni funkcję kierowniczą i jest zdystansowanym wobec otaczającej rzeczywistości mężczyzną w średnim wieku z niedowładem ręki. Ona, znacznie od niego młodsza, chorobliwie nieśmiała i niepotrafiąca radzić sobie z zawiłościami świata zewnętrznego, rozpoczyna pracę w rzeźni jako kontrolerka jakości.

Z początku łączy ich to, że każdej nocy śnią ten sam sen, w którym są jeleniem i łanią biegającymi wolno po zaśnieżonym lesie. Z czasem odkrywają, że mogą ofiarować sobie o wiele więcej za dnia.

Pytanie tylko czy będą w stanie przełożyć delikatną, powstałą na bazie efemerycznego marzenia więź na fizyczną relację w świecie, którym rządzi cielesność i seksualna gratyfikacja?

:: zwiastun filmu