ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 05.10.2018. Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 05.10.2018. Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa @ Free Blues Club

28/09/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

koncert legendy polskiego bluesa…

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, koncerty w SzczecinieKONCERT: Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa
GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 5 października 2018 (piątek), start godz. 21:00
BILETY: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu), do nabycia w klubie i na bilety.fm

Grają już od 34 lat… ale według bluesowych kanonów to dopiero… początek środka muzycznej drogi. Nocna Zmiana Bluesa dopiero rozwija skrzydła! Promieniując energią i radością grania, z łatwością nawiązują kontakt z każdą widownią, której udziela się pozytywna atmosfera ich koncertów!

Tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w Stanach Zjednoczonych a nawet w Zimbabwe!

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 34 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów.

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie 34 lat działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.

Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka! Są bohaterami haseł w encyklopediach muzycznych, powstały na ich temat prace licencjackie i magisterskie! W dorobku mają CD prestiżowej serii „Złota kolekcja” wydawnictwa EMI Poland oraz występy w programach TVP.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym Programu Drugiego Polskiego Radia i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”!

Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Wszyscy muzycy używają wzmacniaczy lecz grają wyłącznie na instrumentach akustycznych. Sekcję rytmiczną tworzą Grzegorz Minicz – bębny, Piotr Dąbrowski – akustyczna gitara basowa i Marek Dąbrowski – gitara akustyczna. Obok Sławka drugim solistą jest wirtuoz slide guitar – Witek Jąkalski.

Podczas koncertu w Szczecinie usłyszymy:

Sławek Wierzcholski – wokal, harmonijka
Marek Dąbrowski – gitara
Piotr Dąbrowski – bas
Witek Jąkalski – gitara
Grzegorz Minicz – perkusja

:: materiał video powiązany z koncertem

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, koncerty w Szczecinie