ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 19.10.2018. Jean Marx Express @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 19.10.2018. Jean Marx Express @ Free Blues Club

17/10/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

Jean Marx Express na koncercie w Szczecinie…

Jean Marx Express, koncerty w SzczecinieKONCERT: Jean Marx Express
GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 19 października 2018 (piątek), start godz. 21:00
BILETY: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu), dostępne w klubie i na bilety.fm

Jesień 2018 to długo oczekiwane kolejne europejskie turnee zespołu THE JEAN MARX EXPRESS.

Po ostatnich udanych koncertach w Europie, między innymi z ikoną blues-rocka Johnny Winterem oraz z Mickiem Taylorem z Rolling Stones, członkowie zespołu byli aktywni w USA. Jean Marx Santel (gitara i wokal) grał koncerty z legendarnymi Blues Traveller, a Aalics Bronson (bas) odbył wraz z Lauryn Hill Crew światowe turnee.

W międzyczasie w nowojorskim studio „Nova Studios“ powstał również nowy album JEAN MARX EXPRESS, nad którego jakością czuwał sam Dough Wimbish, duch i basista Living Colour.

Większość granych na koncertach utworów to materiał własny, nawiązujący stylistycznie do punku, rocka, popu, soulu i bluesa lat 60. i 70. Ponadto wciąż można usłyszeć ciekawe covery utworów z repertuaru Cream, Led Zeppelin czy Jimi Hendrixa.

Trio JEAN MARX EXPRESS już od 10 lat gra razem i serwuje na swoich koncertach wibrującą mieszankę black rocka. Łączy przy tym chwytliwe tematy muzyczne z impetem metalowego brzmienia i nastrojem bluesrockowych momentów. Nad tymi dźwiękami króluje gitara Jeana Marxa, uznawanego za mistrza gitarowego rocka.

Jego amerykańsko-haitańskie pochodzenie a przede wszystkim ekstrawagancki styl gry na gitarze nasuwają skojarzenia z jego wielkim idolem – Jimi Hendrixem. Wprawne ucho wychwyci też związki z wielkimi muzykami czarnego rocka takimi jak Living Colour, Eric Gales, Wild T czy Michael Hill.

Jean Marx gra do bólu bezkompromisowo, wplatając w mistyczny sposób, raz po razie, popowe i psychodeliczne elementy. Jego śpiew emocjonalnie przywołuje skojarzenia z The Beatles, a soulowa energia nie ustępuje w niczym Lenny Kravitzowi.

podczas koncertu w Szczecinie usłyszymy:

Jean Marx Santel (Brooklyn New York): gitara/ wokal
Aalics Bronson (Louisville New York): bas
Steffen Tide (Dresden): perkusja

:: materiał video powiązany z koncertem

Jean Marx Express, koncerty w Szczecinie