Albert Lee,żywa legenda gitary – koncert w Szczecinie…

24.10.2017 Albert Lee, koncert w SzczecinieKONCERT: Albert Lee
GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 24 października 2017 (wtorek), start godz. 20:00
BILETY: 170 zł (przedsprzedaż), 190 zł (w dniu koncertu) do nabycia w klubie i na bilety.fm

Albert Lee, żywa legenda gitary, wspaniały sideman, pojawi się we Free Blues Clubie na jedynym koncercie w Polsce jako lider zespołu, realizujący swoje genialne kompozycje.

Starym fanom niczego nie zabraknie, a to co teraz robi przysporzy mu wielu nowych.

Albert opuścił w zeszłym roku zespół Hogan’s Heroes. Aktualnie jest liderem własnego zespołu, w skład którego wchodzą Amerykanie: JT Thomas (instrumenty klawiszowe), Ollie Sears (perkusja) oraz Will MacGregor (bas).

Podczas koncertu w Szczecinie właśnie ich zobaczymy na deskach Free Blues Clubu!

Albert Lee wspomagał the Everly Brothers, grał u boku Erica Claptona, nagrywał z Emmylou Harris i w zespole Joe Cockera. Jako solowy artysta podpisał kontrakt z wytwórnią Polydor, jednak nadal był rozchwytywany jako muzyk sesyjny.

Lee był niemal wszędzie, grał z każdym od Jacksona Browne po Bo Diddleya i Herbie Manna. Współpracował z J. Lordem z Deep Purple. Jednak do najważniejszych jego dokonań należy zaliczyć współpracę z Ericem Calptonem przy nagraniu i trasie promocyjnej albumu „Just One Night”. Można powiedzieć, że to On był odpowiedzialny za reaktywację The Everly Brothers.

Kariera solowa Lee trwała nadal w latach 80., kiedy wydał w wytwórni MCA albumy “Speechless” (1987) oraz “Gagged but Not Bound” (1988); oba spotkały się z uznaniem krytyki.

Nadal nagrywał on solowe płyty wchodząc już XXI wiek, wydając dla Sugar Hill „Heartbreak Hill” (2003) zawierający muzykę country/rockabilly. W tym samym roku Castle Records wydało retrospektywną składankę poświęconą karierze Lee – “That’s All Right, Mama”. Drugi album nagrany dla Sugar Hill – „Road Runner” wydany został w 2006. Najnowsze wydawnictwa muzyka to album „The Highwayman” z 2015 roku oraz koncertowe DVD “70th Birthday Celebration”. Można na nim podziwiać nie tylko Alberta, lecz także świetne występy Billa Wymana, Dave’a Edmundsa, Gary U.S. Bondsa i wielu innych wspaniałych muzyków. Jest to dobitne przedstawienie tego jak wyglądają współczesne koncerty Alberta. Mnóstwo ognistej gitary i charakterystycznych wokali Alberta. Krótko mówiąc – Albert Lee wykonujący piosenki, które kocha najbardziej.

W toku swojej kariery, Albert zdobył 2 nagrody Grammy, jedną z Bradem Paisleyem, a drugą z Earlem Scruggsem. Oprócz tego był nominowany jeszcze 3 razy.

Albert Lee obecnie, poza własnym zespołem koncertuje i nagrywa z zespołem Billa Wymana – Rhythm Kings.

W piątej dekadzie swojej profesjonalnej muzycznej kariery, Lee jest częścią rzadkiej grupy muzyków – wirtuozów podziwianych przez innych wirtuozów, respektowanym na trzech kontynentach i człowiekiem posiadającym życie zawodowe, o którym większość jego kolegów z czasów gdy zaczynał karierę, mogło tylko pomarzyć.

:: materiał video powiązany z koncertem

24.10.2017 Albert Lee, koncert w Szczecinie

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najlepszych imprezach, koncertach oraz wydarzeniach w Szczecinie.

Uwaga!
wszelkie informacje o imprezach pochodzą od ich organizatorów i staramy się aby zawsze były aktualne.

portal Kierunek Szczecin nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany w programie.

http://www.kierunek.szczecin.pl/wp-content/uploads/2017/10/2017-10-24-Albert-Lee-koncert-w-Szczecinie.jpghttp://www.kierunek.szczecin.pl/wp-content/uploads/2017/10/2017-10-24-Albert-Lee-koncert-w-Szczecinie-146x146.jpgImprezy w SzczecinieImprezyimprezy archiwumINFOrmacjekoncertyZ Archiwum KierunkuFree Blues Club,koncerty w Szczecinie,wtorek w Szczecinie
Albert Lee,żywa legenda gitary - koncert w Szczecinie... KONCERT: Albert Lee GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin KIEDY: 24 października 2017 (wtorek), start godz. 20:00 BILETY: 170 zł (przedsprzedaż), 190 zł (w dniu koncertu) do nabycia w klubie i na bilety.fm Albert Lee, żywa legenda gitary, wspaniały sideman, pojawi się...
➫ podsumowanie wydarzenia:
⬚ co:
koncert: Albert Lee
⎚ gdzie:
Free Blues Club, ul. Powstańców Wlkp. 20,Szczecin,zachodniopomorskie-70-110
⇘ start:
24/10/2017
⇙ koniec:
24/10/2017
$ bilety:
PLN 190