ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 27.01.2018. Koncert flamenco: Cieślewicz, Cardenas, Monje @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 27.01.2018. Koncert flamenco: Cieślewicz, Cardenas, Monje @ Free Blues Club

23/01/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

koncert muzyki flamenco w najlepszym wydaniu czyli śpiew, taniec, gitara oraz wspaniali wykonawcy…

27.01.2018 koncert Flamenco, SzczecinKONCERT: flamenco – Cieślewicz, Cardenas, Monje
GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 27 stycznia 2018 (sobota), start godz. 21:00
BILETY: 35 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu koncertu) do nabycia w klubie lub na bilety.fm

Wraz z Barbarą Cieślewicz na scenie pojawią się akompaniatorzy z Hiszpanii – śpiewak flamenco Juan Cardenas oraz gitarzysta Valle Monje.

Widzowie po raz kolejny zobaczą taniec flamenco w najróżniejszych jego odsłonach. Będzie tango, rumba, alegria, buleria. Wszystko z wykorzystaniem rekwizytów.

Będzie można posłuchać nowoczesnych interpretacji klasycznych utworów hiszpańskich na gitarę. Pokaz jest bardzo oryginalną i widowiskową formą show, która pokazuje historię, energię oraz ideę flamenco w pigułce.

Barbara Cieślewicz – profesjonalna tancerka i nauczycielka flamenco z Berlina. Instruktorka w Flamencostudio Amparo de Triana w Berlinie. Pochodzi z Żar. Była uczennicą najbardziej znanej w Hiszpanii szkoły flamenco w Sevilli, która kształci przyszłych tancerzy (Fundacion Cristina Heeren – Escuela de Arte Flamenco).

Od wielu lat koncertuje z hiszpańskimi muzykami na polskich i niemieckich scenach: Filharmonii Zielonogórskiej, Konzertsaal Burg Beeskow, Botanische Nacht Berlin, Festival Flamenco Instituto Cervantes Berlin. Ma na koncie także liczne występy w telewizji niemieckiej. Prowadzi warsztaty tańca w Żarach i Görlitz.

Juan Cardenas – śpiewak flamenco z Puebla de Cazalla niedaleko Sevilli, z miasteczka o wielkich tradycjach flamenco. Śpiewa od najmłodszych lat, występuje na międzynarodowych scenach z artystami z Hiszpanii, Niemiec oraz Rosji.

Valle Monje – gitarzysta flamenco urodzony i wychowany w dzielnicy cygańskiej Santiago w Jerez de la Frontera w Andaluzji. Syn słynnego śpiewaka flamenco Luisa Monje Vargas „el Peluca”. Już w wieku 3 lat zaczął grę na gitarze. Od wielu lat wybitny instrumentalista i nauczyciel.

27.01.2018 koncert Flamenco, Szczecin