ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 01.08.2014. Letnie Koncerty Plenerowe – Majtki Bosmana @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 01.08.2014. Letnie Koncerty Plenerowe – Majtki Bosmana @ Zamek Książąt Pomorskich

26/07/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, Letnie Koncerty Plenerowe, Zamek Książąt Pomorskich, Majtki Bosmana, koncert. muzyka, w Szczecinie

Szczecin, Letnie Koncerty Plenerowe, Zamek Książąt Pomorskich, Majtki Bosmana, koncert. muzyka, w SzczecinieZamkowe Letnie Koncerty Plenerowe 2014
Koncert:
 Majtki Bosmana
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. Szczecin
duży dziedziniec
Kiedy: 1 sierpnia 2014 (piątek), godz. 19:00
Bilety: wstęp wolny

W ramach Zamkowych Koncertów Plenerowych w piątek (01.08.2014) na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich wystąpi objawienei polskiej sceny szantowej – zespół Majtki Bosmana

Zamkowe Lato Artystyczne – Letnie Koncerty Plenerowe.

Grupa MAJTKI BOSMANA powstała podczas pewnej upiornej zimowej nocy, kiedy wiatr targał żaglami, a dusze potępionych żeglarzy wyły gdzieś pomiędzy niezamarzniętymi falami pobliskich jezior Pojezierza Wałeckiego. Wtedy to postanowili przeciwstawić się nie tylko złej aurze i potępionym duszom, ale i ogólnemu swojemu zgnuśnieniu, oraz niezbyt ciekawemu, nawet depresyjnemu, nastrojowi, który narastał w nich przez całą zimę.

Wiedząc, że gdzie śpiew tam dobrzy ludzie są – poczęli śpiewać. Zrazu nieśmiało, potem z coraz większym zapałem. A gdy już rozochocili się na całego, chwycili za instrumenty. I nagle okazało się, że wspólny śpiew i granie nie tylko im ulgę i radość przynosi (oraz leczy z depresyjnych nastrojów), ale i ludziom dookoła bardzo przypada do gustu. A że cała szóstka zwłaszcza śpiewami morskimi zachwycona była, powstał i pomysł powołania do życia prawdziwej szantowej grupy. Przy okazji na jaw wyszło, że jeden z mężczyzn wyróżniał się nie tylko posturą, ale i poczuciem humoru oraz wielkim pokładami morskich opowieści do snucia. On więc obwołany został bosmanem, a pozostali panowie, jak na dobrym okręcie przystało, w role majtków się wcielili. I od tego dnia grupę MAJTKI BOSMANA tworzą: Sindi, Marsiu, Dzizbek, Pticu, Byczo i Mareczo.

Zespół w tym roku obchodzi swoje 5 urodziny. Na koncie ma ponad 100 koncertów w kraju i za granicą. Jest laureatem Ogólnopolskich konkursów i Festiwali muzyki Żeglarskiej. Trzykrotnie występował na największym festiwalu Piosenki Żeglarskiej SHANTIES w Krakowie. W 2014 wydał swoją pierwszą płytę pt. „Odbijamy”. Podczas swoich koncertów, które są pełne ekspresji i dynamiki, bawimy nie tylko publiczność ale i również nas samych, ponieważ koncerty i kontakt z publicznością daje nam wielka radość.

:: materiał video powiązany z koncertem