ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 08.11.2014. Gerry Jablonski Band @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 08.11.2014. Gerry Jablonski Band @ Free Blues Club

03/11/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncerty, weekend, FBC, Free Blues Club, Gerry Jablonski Band, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, weekend, FBC, Free Blues Club, Gerry Jablonski Band, w SzczecinieKONCERT: Gerry Jablonski Band
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 8 listopada (sobota), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 30zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu koncertu)

Prowadzona przez niesamowitego gitarzystę Gerrego Jablonskiego formacja zdołała już pokazać swoją klasę podczas czterech
poprzednich tras koncertowych w Polsce.

Umiejętnie łącząc to co najlepsze w blues rocku z własną niepowtarzalną energią tworzą prawdziwie energetyzyującą muzykę, która na koncertach pozwala im bez trudu porywać publiczność.

Podczas koncertu w sobotę (08.11.2014) ponownie pokażą oni swoją klasę we Free Blues Clubie!

Zespół Gerry Jablonski Band to ścisła czołówka sceny bluesowej w Wielkiej Brytanii. Osobę lidera można uznać ze jeden z filarów tej sceny już od 30 lat. Jest to instrumentalista o wspaniałej technice, który porywaja fantazją podczas kreowaniu swoich gitarowych fraz. Wspomagany jest przez równie utalentowany zespół.

Jednym z najnowszych nabytków grupy jest Pete Narojczyk – polak, który zajął 3, miejsce plebiscytu na najlepszego harmonijkarza Wielkiej Brytanii (wg. magazynu Blues in Britain). Gregor Leslie, z kolei, to wybitny basista, którego umiejętności przyniosły mu tytuł „profesora” tego instrumentu. Młody, pełen energii perkusista Lewis Fraser zajął w zespole miejsce zmarłego niedawno, po długiej walce z chorobą, Dave’a Innesa (współpracował m. in. z Fishem z Marillion).

Szkocka formacja już na stałe wpisała się w gusta miłośników gatunku w Polsce.

Na koncertach goszczą setki fanów, ostatnia płyta zajęła 4 miejsce (tuż za m.in. Erikiem Claptonem) w plebiscycie “Płyty Zagranica” kwartalnika Twój Blues.

Gerry udzielał wywiadów w wielu stacjach telewizyjnych i radiowych. Podczas poprzedniej trasy koncertowej większość sal koncertowych była wypełniona miłośnikami zespołu. Część koncertów była wyprzedana na długo przed datą występu. Na markę zapracowali też występami “live” w studiach radiowych (Radio Centrum, Antyradio, Studenckie Radio Meteor), wywiadami w najważniejszych mediach, nie tylko bluesowych czy rockowych. Gerrego mogliśmy obejrzeć i usłyszeć w Polsce w reportażach m.in. TVP, Polskie Radio (Trójka, Merkury, Centrum, Zachód i wielu innych).

Wzbogaceni „młodą krwią” w zespole, Gerry Jablonski Band, podbijają serca miłośników dobrej muzyki w całej Europie. Jak sami mówią: „Zrób sobie przysługę – poznaj najlepszy zespół o jakim dotąd nie słyszałeś, zanim pozna go reszta świata i każdy będzie chciał go usłyszeć.”

podczas koncertu w Szczecinie zespół wystąpi w składzie:

Gerry Jablonski – gitara, wokal
Pete Narojczyk – harmonijka ustna
Grigor Leslie – gitara basowa
Lewis Fraser – perkusja

:: materiały video powiązane z koncertem