ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 08.12.2011. Armia – Armia gra Legendę

30/11/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Armia – Armia gra Legendę
wystąpią: Armia
support: Too Late
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 8 grudnia 2011 (czwartek), start godz. 19:00
Bilety: 30zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)

Z okazji 20-lecia wydania albumu „Legenda” zespół tej jesieni zagra jubileuszową trasę „Armia gra Legendę”. W Szczecinie koncert w ramach tej trasy odbędzie się w czwartek 8 grudnia 2011 w szczecińskim Domu Kultury Słowianin.

:: więcej szczegółów koncertu oraz materiały video w rozwinięciu…

„Legenda” to drugi album zespołu, który został wydany w roku 1991. Płyta odniosła bardzo duży sukces i do dziś zaliczana jest do klasyków gatunku. Do dziś „Legenda” doczekała się czterech edycji (m.in. winylowej). Warto również zwrócić uwagę na charakterystyczną okładkę albumu zawierającą grafiki Sawy Brodskiego.

Na jesiennych koncertach Armii będzie można usłyszeć cały materiał z „Legendy”. Dodatkowo zespół zagra zupełnie nowe utwory przygotowywane na kolejny album.

ARMIA to zespół niezwykły na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego (śpiewał wówczas w słynnej Siekierze), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego związanego wówczas z nurtem poszukiwań parateatralnych Jerzego Grotowskiego. Klasycznie rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi ale przełomowym okazał się moment, gdy do zespołu dołączył Krzysztof „Banan” Banasik. Jego gra na waltorni nadała muzyce specyficzne, niespotykane brzmienie.

Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1991 roku „Legenda” oraz „Triodante” z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. Grupa potwierdziła swoją klasę, dając setki koncertów w całej Polsce (m.in. z Killing Joke i New Model Army z Wielkiej Brytanii) i biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą.

W ciągu dwudziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny polskich muzyków. Obecnie zespół ARMIA tworzą: Tomasz Budzyński (głos), Rafał Giec (gitary), Paweł Piotrowski (bas), Jakub Bartoszewski (waltornia, klawisze) oraz Daniel Karpiński (perkusja)

Podczas szczecińskiego koncertu Armii jako support wystąpi lokalny zespół Too Late.
Zespół „Too Late” powstał w Szczecinie w dzielnicy Pogodno w połowie 2009 roku. Muzyka tworzona przez Too Late cechuje się nowofalowo – rock’n’drollowym klimatem lat osiemdziesiątych w transowym brzmieniu.

Jak to często bywa działanie rozpoczęły covery i przeróbki flagowych punkowych „szlagierów” takich jak SEX PISTOLS, RAMONES czy EXPLOITED. Rok po debiucie do składu zespołu dołączył Piotrek z klawiszem nadając nieco bardziej nowofalowy charakter. Grupa ma za sobą kilka udanych koncertów między innymi z takimi zespołami jak Apteka, Kolaboranci, Włochaty czy Dr. Hackenbush.

W grudniu 2010 roku uczestniczyli w swoim pierwszym konkursie wygrywając „Floating Trippin Festival” w Szczecińskim Free Blues Clubie, który był przepustką do Festiwalu Gramy 2011. Mimo że nie dostali się do ścisłego finału zostali wyróżnieni przez jury, a ich nagrania pojawiły się na ogólnopolskiej antenie Polskiego Radia Trójka w audycjach Piotra Stelmacha (W tonacji Trójki, Offensywa).

Skład zespołu: Kubi (voc.+ git.), Zucker (bass + voc.), Rafał (bębny) oraz Mrozu (klawisze)

:: materiały video ::