ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 13.11.2011. Happysad :: Zadyszka Tour

06/11/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Happysad w ramach Zadyszka Tour
wystąpią: Happysad, Gutek, Ludzie Mili
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 13 listopada 2011 (niedziela), start godz. 19:00
Bilety: 35zł (przedsprzedaż), 40zł (w dniu koncertu)
do nabycia w Słowianinie oraz CIKiT Zamek
W niedzielę 13 listopada 2011 w szczecińskim Domu Kultury Słowianin odbędzie się koncert na którym zobaczyć i posłuchać będzie można zespołu Happysad, gośćmi koncertu będą Gutek oraz Ludzie Mili

:: szczegóły koncertu i materiał video, w rozwinięciu…

Zadyszka to jubileuszowe wydawnictwo zespołu Happysad. Na dziesięciolecie swojego istnienia muzycy przygotowali dwie płyty (CD i DVD) niejako podsumowujące ich dorobek. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z płytą „tribute to…” gdzie inne zespoły – zaprzyjaźnione z happysad – grają ich utwory w nowych, czasem mocno zaskakujących aranżacjach (od niemal poezji śpiewanej, poprzez folk i reggae, na disco i metalu kończąc). Wszystkie utwory dzięki charakterystycznym wykonawcom nabrały nowego charakteru, świeżości, a nową odsłonę swoich „Manewrów Szczęścia” zaprezentowali również sami jubilaci.

Druga płyta zawiera tegoroczny urodzinowy koncert, który happysad zagrał 16 lipca 2011 podczas Festiwalu w Jarocinie. Gośćmi tego wydarzenia byli: Karol Strzemieczny (Paula i Karol, Stan Miłości i Zaufania), który wspierał zespół wokalnie i instrumentalnie, Czesław Mozil ze swoją wersją Zanim Pójdę, Grabaż (Strachy na Lachy) śpiewający „Poznańskiego” – nowy utwór Happysad oraz Gutek (Indios Bravos) w zamykającym koncert „My się nie chcemy bić”. Po raz pierwszy w historii zespołowi towarzyszyła rozbudowana sekcja dęta.

Dodatkiem na płycie DVD jest krótki, niespełna 5 minutowy reportaż z pobytu zespołu w Jarocinie, z prób przed urodzinowym koncertem czy z piłkarskiego turnieju „Jarocin gra dla Stopy”.
Całe wydawnictwo otrzymało należną oprawę graficzną. W książeczce dołączonej do płyty znajdują się wypowiedzi muzyków kowerujących utwory happysad, wywiad z samym zespołem podsumowującym m.in. występ w Jarocinie oraz krótka rozmowa z ich menadżerem.

:: materiał video ::

zobacz także:
Koncerty w Szczecinie