ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.02.2012. AKUSTYCZEŃ lutuje – Chorzy na Odrę

07/02/2012 1 przez kierunek Szczecin

Koncert: Akustyczeń lutuje
wystąpią: Chorzy na Odrę
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 15 luty 2012 (środa), start godz. 19:00
Bilety: 15zł
Podczas kolejnego koncertu z serii Akustyczeń lutuje w szczecińskim klubie Rocker posłuchamy zespołu Chorzy na Odrę…
:: szczegóły koncertu i materiały video w rozwinięciu…

Koncert poprzedzający wydawnictwo „Skończyliśmy się na Kill’em All”. Projekt wpisany w ideę lutowania to część ogólnopolskiej, lutującej trasy koncertowej, której całość odbędzie się właśnie w lutym.

Elokwentni, emocjonalni, ekstrawaganccy. Wspólnie cierpią na wyjątkowo groźny zespół. Chorzy na Odrę to fuzja łącząca energię pięciu kompozytorów oraz wykonawców muzyki teatralnej i filmowej, dająca efekt niezwykle dynamicznej mieszanki dźwięków gitarowych i brzmień syntetycznych. Od strony literackiej ich skojarzeniowa papka przeplata kulturę salonów i szczerość rynsztoka. Ostry niczym brzytwa język lidera bezkompromisowo celuje w problemy społeczne, kulturowe, a nade wszystko osobiste. Nie ma litości dla siebie, nie ma jej dla słuchacza. Chorzy na Odrę, zapewne z winy własnej twórczości – przywodzącej na myśl zarówno performance jak i manifest artystyczny – są szeroko eksploatowani na gruncie teatralnym. Mają udziały w festiwalach Kontrapunkt, Kontakt, Międzynarodowe Toruńskie Spotkania Teatralne, Słupski Przeciąg Gitarowy, SOFFt, Fama, Jeziorak. Są to oczywiście udziały gościnne, a każdy taki udział to kompletnie inna historia, gatunek i jakość. W celu bliższej charakteryzacji ich muzyki, należy z całej gamy stylów muzycznych wybrać znajdujący się na samym końcu listy przymiotnik: inne.

…To niezwykle miłe, gdy wśród lepszych, gorszych performance’ów, nagle pojawia się na scenie akt, który natychmiast przykuwa uwagę (…) wywołuje uczucie, że dzieje się coś czego nigdy wcześniej nie było (…) to co mnie najbardziej urzekło to słowo, które nosi cechy rasowej poezji. Olek Różanek posługuje się językiem prostolinijnym, potocznym, ale przy tym wszystkim zupełnie nowym, tych tekstów nie wystarczy wysłuchać raz, trzeba się w nie zagłębić, jak to w poezję…
Stanisław Soyka dla Polskiego Radia

:: materiały video ::