ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.11.2014. Lewis Hamilton Band @ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.11.2014. Lewis Hamilton Band @ Free Blues Club

08/11/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncerty, weekend, FBC, Free Blues Club, Lewis Hamilton Band, w Szczecinie

Szczecin, koncerty, weekend, FBC, Free Blues Club, Lewis Hamilton Band, w SzczecinieKONCERT: Lewis Hamilton Band
GDZIE: FREE BLUES CLUB. POWSTAŃCÓW WLKP. 20. SZCZECIN
KIEDY: 15 listopada (sobota), START GODZ. 21:00
WEJŚCIE OD GODZ. 19:00
BILETY: 20zł (przedsprzedaż), 30zł (w dniu koncertu)

The Lewis Hamilton Band to energetyzująca synteza tego co najlepsze w bluesie i w rocku! Zespół za oceanem został już okrzyknięty wielką nadzieją takiego grania. Ognista gitara w połączeniu z precyzyjną, lecz niepozbawioną polotu, grą sekcji rytmicznej sprawiła, że The Lewis Hamilton Band jest jedną z największych atrakcji koncertowych obecnych lat. Potwierdza to fakt, że od czasu powstania w 2010 roku zagrali ponad 400 koncertów!

Sam lider zespołu bywa porównywany do takich geniuszy gitary jak Joe Bonamassa czy Eric Johnson. Jego dynamiczny, lecz zakorzeniony w tradycji styl zainspirowany został przez Jimiego Hendrixa, Stevie Ray Vaughana oraz Rory Gallaghera. Jest to wszechstronnie utalentowany artysta, który oprócz gry na gitarze, jest także świetnym wokalistą oraz producentem muzycznym.

Lewis Hamilton wspomagany jest przez ognistego perkusistę Bena O’Reilly oraz Nicka Hamiltona (swojego ojca) na basie. Formacja ta zdobywa nie tylko uznanie publiczności, lecz także krytyki. Ich debiutancki album Gambling Machine uznany został szkocka płytą roku w kategorii jazz/blues! Sam Lewis Hamilton był dwukrotnie nominowany do nagrody Młody Artysta roku. Wszystko to spawiło, że ich nowa płyta będzie nagrywana z George’m Nicholsonem – producentem Black Sabbath, a już w listopadzie zespół będzie dzielił scenę z Marcusem Malone oraz The Pat McManus Band, który w swoim czasie koncertował m.in. z Garym Moorem i Thin Lizzy.

na koncercie w Szczecinie The Hamilton Band wystąpi w składzie:

Lewis Hamilton – gitara, śpiew
Nick Hamilton – gitara basowa
Ben O’Reilly – perkusja

:: materiał video powiązany z koncertem