ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 21.11.2014. Biesiada Żeglarska: Stary Szmugler @ Klub Muzyczny Browar Polski

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 21.11.2014. Biesiada Żeglarska: Stary Szmugler @ Klub Muzyczny Browar Polski

15/11/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncert, Stary Szmugler, biesiada żeglarska, w Szczecinie

Szczecin, koncert, Stary Szmugler, biesiada żeglarska, w SzczecinieKoncert: Stary Szmugler
Biesiada Żeglarska
Gdzie: Klub Muzyczny Browar Polski. Ul. Dworcowa 20. Szczecin
Kiedy: 21 listopada 2014 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 10zł

Biesiada żeglarska, to oprócz koncertu znakomitego zespołu Stary Szmugler doskonała okazja do spotkania z ludźmi morza, sympatykami żeglowania i dobrej muzyki.

Stary Szmugler – powstał w 2002 roku. Założony przez członków grupy „Kilwater” inspirował się muzyką z dawnych pokładów a poszukiwanie nowych kierunków muzycznych pchnęło zespół w kierunku grania muzyki określanej jako „folk-rock”.

Początkowo koncerty odbywały się w czteroosobowym składzie wokalno-instrumentalnym (gitara, gitara basowa, bodhran oraz skrzypce i mandolina) a kierunek działania był stricte folkowy – pieśni żeglarskie i muzyka irlandzka.

W tym czasie zespół koncertował w rodzinnym Szczecinie oraz w innych polskich miastach grając podczas imprez okolicznościowych, koncertów klubowych i na licznych festiwalach o tematyce morskiej.

Przełomem w działalności zespołu był rok 2004 kiedy to skład poszerzony został do 6ciu osób a instrumentarium rozszerzyło się o perkusję, nadając muzyce Starego Szmuglera inny wymiar i nowe brzmienie. Styl zespołu określony został mianem „folk-rock”.

W stałym już składzie zespół odwiedził sceny największych festiwali w kraju, początkowo jako konkursowicz (dorabiając się sporej ilości nagród i wyróżnień jurorskich oraz tych najważniejszych – nagród publiczności), później – jako wykonawca główny.

Stary Szmugler uczestniczył w wielu ogólnopolskich imprezach plenerowych (np. Dni Morza), koncertował w pubach tematycznych i tawernach na terenie całego kraju a także zaliczył udane występy w Szwecji, Niemczech i Belgii.

:: materiał video powiązany z koncertem