ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 22.10.2011. Star Guard Muffin

14/10/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Star Guard Muffin
support: Pajujo, Sandaless
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 22 października 2011 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 30zł (przedsprzedaż), 35zł (w dniu koncertu)

W sobotę 22 października 2011 w szczecińskim Słowianinie wystąpi Star Guard Muffin, który supportowac będą Pajujo oraz Sandaless.

:: szczegóły koncertu i materiał video, w rozwinięciu…

Zespół STAR GUARD MUFFIN powstał w Brzegu, w maju 2008 roku. Od samego początku kapela dużo koncertuje, bierze udział w wielu festiwalach, na których sięga po liczne nagrody. Warto wymienić pierwsze miejsce na „Rock Reggae Festiwal” w Brzeszczach (sierpień 2008), wyróżnienie na „Muzycznej Jesieni” w Grodkowie (listopad 2008), Grand Prix na „Famie” w Świnoujściu czy zwycięstwo na „II Dniach Młodzieży” w Dobrym Mieście (sierpień 2009). W czerwcu 2010 roku grupa została wyróżniona na festiwalu „ZMRock” w Nidzicy, a w tym samym roku zdobyła nagrodę specjalną podczas imprezy „Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wielkopolskim.

Bez wątpienia medialny rozgłos SGM zawdzięcza swojemu frontmanowi – Kamilowi Bednarkowi, który zdobył II miejsce w III edycji programu „Mam talent!” w TVN. To spektakularne wydarzenie spowodowało, iż debiutancki album zespołu, zatytułowany „Szanuj”, który został wydany w listopadzie 2010 roku przez wrocławską firmę Lou & Rocked Boys stał się prawdziwym bestsellerem. W grudniu osiągnął status Złotej Płyty, a w styczniu 2011 podwójnej Platyny. Łącznie nakład przekroczył już 75.000 egzemplarzy.

W styczniu 2011 grupa wyruszyła w bardzo długą trasę koncertową po całym kraju, która objęła największe polskie miasta, m.in. Warszawę (dwa sprzedane koncerty w Palladium), Wrocław (dwa koncerty w Kultowej), Łódź, Kraków, Katowice, Szczecin czy Rzeszów. Natomiast w kwietniu młodzi muzycy spełnili swoje artystyczne marzenie, jadąc do legendarnego studia Boba Marley’a „Tuff Gong”, w Kingston na Jamajce. Zrealizowali tam pięć własnych kompozycji, z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae.

SKŁAD StarGuard Muffin:
Kamil Bednarek (wokal, saksofon), Szymon Chudy (gitara), Kuba Wojciechowski (bas), Radek Szyszkowski (instrumenty klawiszowe), Maciek Pilarz (perkusja)

:: materiał video ::