ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 27.10.2014. Szczecińskie Wierszogranie: Piotr Woźniak i Wojtek Czemplik @ Klub Muzyczny Browar Polski

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 27.10.2014. Szczecińskie Wierszogranie: Piotr Woźniak i Wojtek Czemplik @ Klub Muzyczny Browar Polski

21/10/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, koncert, Szczecińskie Wierszogranie, Piotr Woźniak, Wojtek Czemplik, koncerty, w Szczecinie

Szczecin, koncert, Szczecińskie Wierszogranie, Piotr Woźniak, Wojtek Czemplik, koncerty, w SzczecinieKoncert: Piotr Woźniak i Wojtek Czemplik
Szczecińskie Wierszogranie
Gdzie: Klub Muzyczny Browar Polski. Ul. Dworcowa 20. Szczecin
Kiedy: 27 października 2014 (poniedziałek), start godz. 20:00
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż), 25zł (w dniu koncertu)

W poniedziałek w szczecińskim klubie Browar Polski kolejny koncert w ramach cyklu Szczecińskie Wierszogranie. Tym razem na scenie zobaczymy Piotra Woźniaka i Wojtka Czemplika.

o wykonawcach:

Piotr Woźniak jak powiedział o nim Szymon Zychowicz – „Elegancki, wyciszony, wręcz ażurowy w swoim opus, artysta, milczący wędrowiec przez świat muzyki”

Nie ulega modom, nie kopiuje zasłużonych skądinąd bardów, nie wykrzykuje światu swojej na niego niezgody. Przed publicznością staje najczęściej sam z gitarą. Pytany o miejsce na muzycznej scenie, powiedział: „Takie piosenki z gitarą w wielu krajach określane są mianem folk. Lubię to słowo w tym właśnie znaczeniu. Dobrze mnie chyba określa.”

Ten głos – charakterystyczny, nie do pomylenia z nikim innym – zaskakuje czystością i siłą, skalą emocji od szeptu po krzyk. Bo to emocje właśnie są dla Piotra najważniejsze – staram się dotrzeć do wrażliwości ludzi, ich potrzeby piękna; próbuję ich wzruszyć. Może dzisiaj zadania sztuki definiuje się nieco inaczej, ale ja tak – inaczej – po prostu nie chcę. To jest wybór nie tylko środków muzycznych. Dla mnie to jest wybór znacznie głębszy. Dotyczy sfery „co chcę z siebie dać” – powiedział w jednym z wywiadów.

Piotr, to artysta osobny, kontemplujący spotkanie dwojga, potrzebę zgody z samym sobą i zapatrzenie w świat. Przede wszystkim jednak to artysta liryczny, wrażliwy i skupiony interpretator swoich, ale także „pożyczonych na zawsze” słów i melodii.

Wojciech Czemplik – polski skrzypek, mandolinista, grający również na instrumentach perkusyjnych, wokalista; przez wiele lat (1986-2012) członek zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Dziś gra m.in. w zespole U Studni.

Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Szczecinie. Na początku muzykowanie było jego pasją i hobby, później stało się jego zawodem. Gra głównie na skrzypcach, ale także na mandolinie oraz cymbałach. Grał między innymi z zespołami: Bez Jacka, PASS, Wyspa, a także z Olą Kiełb, Pawłem Orkiszem, Piotrem Bakalem, Oliverem Shanti oraz z Agatą Budzyńską. W 1981 roku dołączył do zespołu Do Góry Dnem, którego członkiem jest do dzisiaj. Jest zapalonym podróżnikiem i miłośnikiem natury. Wziął gościnny udział w nagraniu płyty „Słonecznik” Wolnej Grupy Bukowina i „Cienie” Jerzego Filara.

Animator wielu imprez artystycznych. Jest między innymi pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA w bazylice na Świętej Górze w Gostyniu.

6 lipca 2011, podczas uroczystości w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał z rąk wiceministra Piotra Żuchowskiego Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

:: materiały video powiązane z koncertem