ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 23.04.2016. Happening – Jak mięso zabija Ziemię @ Plac Grunwaldzki

18/04/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Jak mięso zabija Ziemię – happening na Placu Grunwaldzkim?

BASTA Szczecin, jak mięso zabija ziemięWydarzenie: Happening – Jak mięso zabija Ziemię
Gdzie: Plac Grunwaldzki. 70-427 Szczecin
KIEDY: 23 kwietnia 2016 (sobota), start godz. 13:00

W najbliższą sobotę (23 kwietnia 2016) Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA! organizuje w Szczecinie happening z okazji przypadającego dzień wcześniej Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Akcja odbędzie się na Placu Grunwaldzkim, początek o godz. 13:00.

Podczas happeningu aktywistki i aktywiści będą starali się wytłumaczyć szczecinianom, dlaczego wybór diety jest ważny z punktu widzenia ekologii. Promowany przez grupę BASTA weganizm to nie tylko wybór etyczny wobec zwierząt, ale również wobec całej naszej planety i innych ludzi.

Kwestie ekologiczne są ściśle powiązane z weganizmem – stylem życia pozbawionym przemocy wobec czujących istot, ale również ograniczającym negatywny wpływ człowieka na środowisko.

Weganizm może stanowić istotny krok ku rozwiązaniu wielu palących problemów – wysokiej emisji gazów cieplarnianych, wylesiania, zanieczyszczania wód, gleby i powietrza, wymierania wielu gatunków roślin i zwierząt, głodu na świecie, destabilizacji lokalnych społeczności…

Hodowla przemysłowa, która odpowiada za zabijanie 70 miliardów zwierząt rocznie, odpowiada również za 18% emisji gazów cieplarnianych – więcej niż cały transport; za zużycie ogromnych ilości wody (nawet do 33% zasobów świeżej wody, podczas, gdy w wielu krajach ludzie cierpią na jej niedostatek); jest także główną przyczyną wycinania lasów deszczowych (pod uprawę paszy dla zwierząt).

Kiedy ponad 800 milionów+ ludzi na świecie cierpi głód, 45% wszystkich upraw przeznacza się do produkcji paszy dla przemysłu hodowlanego.

Ogromny wpływ hodowli przemysłowej na naszą planetę jest z reguły pomijany przez większość organizacji ekologicznych, gdyż podjęcie próby zmierzenia się z tym problemem oznaczałoby konieczność zmiany zbyt wygodnych nawyków żywieniowych. Będziemy przekonywać, że zrównoważone opieranie się na produktach roślinnych w diecie to niższy koszt dla środowiska i ludzkości, z dużą korzyścią zdrowotną dla każdego.

źródło: informacja prasowa Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA!