Kierunek Szczecin. Informacje. Wyjazdy do Niemiec a koronawirus. Przepisy dotyczące wyjazdu do Berlina obowiązujące od soboty 7 listopada 2020

09/11/2020 0 przez kierunek Szczecin

Czy można jechać do Berlina?

Od soboty (07.11.2020) wchodzą w życie złagodzone w piątek przez berliński senat przepisy dotyczące wjazdu z Polski do Berlina i wyjazdu ze stolicy Niemiec do naszego kraju.

Czy wyjeżdżając do stolicy Niemiec musimy odbyć kwarantanne i/lub mieć negatywny wynik testu na obecność koronawirusa?

Od soboty zwolnione z odbywania kwarantanny oraz z przeprowadzania testu na obecność koronawirusa są wszystkie osoby wjeżdżające z Polski do Berlina na jedną dobę lub wyjeżdżające z Berlina do Polski na okres nie dłuższy niż 24 godziny.

Kwarantanna dla osób przejeżdżających przez Berlin?

Z kwarantanny zostają zwolnieni także podróżujący przez Berlin tranzytem.

Kwarantanna dla Polaków pracujących w Berlinie?

Pracownicy przygraniczni oraz uczniowie i studenci, którzy regularnie podróżują z Berlina do Polski i odwrotnie, będą zwolnieni zarówno z kwarantanny, jak i testów. Wymagane jednak będzie pisemne zaświadczenie pracodawcy że pracownik jest w pracy niezbędny.

COVID-19, czy można odwiedzić rodzinę w Berlinie?

Można odwiedzać krewnych pierwszego lub drugiego stopnia labo partnerów. Takie odwiedziny nie mogą być dłuższe jak 72 godziny.

Z uwagi na rozwojową sytuację przed wyjazdem za granicę proszę zasięgnąć aktualnych informacji (np. na stronie MSZ)

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

Obrazki ze Szczecina - czyli Szczecin na fotografiach. Kierunek Szczecin to także bogate fotogalerie szczecińskich miejsc/imprez/wydarzeń!

UWAGA
Jeżeli ta informacja jest błędna/nieaktualna - powiadom nas o tym, postaramy się ją zaktualizować...