ARCHIWUM. Szczecin. ♪ Koncerty. 25.10.2016. Wtorek Jazzowy – Trio Flór @ Browar Polski

ARCHIWUM. Szczecin. ♪ Koncerty. 25.10.2016. Wtorek Jazzowy – Trio Flór @ Browar Polski

24/10/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

kolejny koncert w ramach jazzowego wtorku…

Szczecin, koncert, klub muzyczny, Browar Polski, Trio Flór, koncerty, wstęp wolny, w SzczecinieKoncert: Trio Flór
wtorek jazzowy
Gdzie: Klub Muzyczny Browar Polski. Ul. Dworcowa 20. 70-950 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 25 października 2016 (wtorek), start godz. 20:00
Bilety: wstęp wolny

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych trójka entuzjastów muzyki improwizowanej postanowiła założyć zespół, nadając mu enigmatyczną nazwę FLÓR.

Otwarta forma jazzowej ekspresji pozwoliła grupie znaleźć się w wielu ciekawych miejscach, takich jak: Regenbogenfabrik w Berlinie; Mała Akademia Jazzu w klubie Pinokio, „Spotkania Młodego Teatru Okno” w Teatrze Kana w Szczecinie, Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT w Szczecinie.

Po kilkuletniej przerwie zespół wznowił działalność w oryginalnym składzie, nagrał kolejne utwory, penetrując obszary muzyki jazzowej, bluesowej, folkowej i kameralnej, co dało ciekawą, barwną i smakowitą mieszankę dźwięków.

Trio Flór to:

Krzysztof Seroczyński – gitara, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, piewca Muzyki Świata, autor muzyki do spektakli teatralnych (m.in. w Teatrze Kana), recenzował płyty w czasopismach „Audio” i „Jazz Forum”. Grał w formacjach – Kwartet Pasaka, Czarny Kot Jana Sebastiana. Współtworzył widowiska – „Joga i muzyka” oraz „Cisza już zapadła w nas …”.

 

Tomasz Pikulski – kontrabas, wieloletni współpracownik „Piwnicy przy Krypcie” w Szczecinie, przez kilka lat podstawa basowa zespołu „Dikanda”, z którą nagrał ich pierwszą płytę oraz zdobył I nagrodę i nagrodę publiczności na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, oraz I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu „Eurofolk” w Płocku. Jako członek zespołów brał udział w wielu muzycznych i teatralnych wydarzeniach artystycznych, w tym współtworzył spektakl i koncertował z finalistą Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, laureatem III miejsca Festiwalu Piosenki Żydowskiej w Warszawie, brał udział w spektaklu „Piaf” na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie, w recitalu „Tango Niezgody” na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania” w Toruniu.

Tomasz Andrzejewski – perkusja, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracownik Filharmonii Szczecińskiej, zespołu „Camerata Nova”, Orkiestry „Academia”, tworzył sekcję rytmiczną wielu spektakli w złotych latach „Piwnicy przy Krypcie”, brał udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz koncertował wraz z laureatem III miejsca Festiwalu Piosenki Żydowskiej w Warszawie, twórca wielu kompozycji dla zespołu FLÓR, autor tomiku wierszy nigdy nie wydanego…