Szczecin. Artykuły. Produkty Xenia. Emisja promieniowania podczerwonego, jego wpływ na właściwą ciepłotę ciała oraz wyniki badań

29/01/2012 2 przez kierunek Szczecin

[singlepic id=142 w=105 h=150 float=left]Badanie włókna NEXUS EVOLUTION w kierunku emisji promieniowania podczerwonego

artykuł sponsorowany

Produkty Xenia Polska charakteryzują się wyjątkową zawartością, którą stanowi włókno Nexus Evolution. Włókno to, dzięki unikalnemu składowi chemicznemu (stop metali: tytan, platyna, aluminium) może w sposób ciągły emitować promieniowanie podczerwone.

Aby potwierdzić jakość produktów firmy Xenia postanowiliśmy przeprowadzić badanie w kierunku emisji promieniowania podczerwonego.

:: szczegóły w rozwinięciu…

Badanie przeprowadzono w laboratorium OZAS-ESAB Sp. z o.o. w Opolu, przy pomocy kamery termowizyjnej, która rejestruje emisje fal podczerwonych.

Analiza termograficzna została wykonana na osobie, która przez 20 minut ubrana była w T-shirt bawełniany, a następnie w T-shirt wykonany z włókna Nexus Evolution.

Na poniższych zdjęciach, wykonanych kamerą termowizyjną, wyraźnie widać różnicę ciepłoty organizmu człowieka ubranego w T-shirt bawełniany (fot.1) i T-shirt wykonany z włókna Nexus Evolution (fot.2):

fot.1, zwykła koszulka bawełniana

 

fot.1 – obszary cieplejsze to te, które mają wyższą temperaturę z racji funkcjonowania organów znajdujących się w tych obszarach. Osoba ubrana w koszulkę bawełnianą wykazuje niejednolitość temperatur, kończyny wykazują zdecydowanie niższą temperaturę.

fot.2, koszulka z włóknem Nexus Evolution

fot.2 rozkład temperatury jest znacznie bardziej równomierny i bardziej odpowiadający właściwej temperaturze ciała ludzkiego. Wykazuje stabilną temperaturę, pomimo, że koszulka zakryła tylko górną część ramienia wpłynęła na temperaturę całych rąk.

Widać, że materiał, z którego wykonany jest T-shirt Nexus Evolution, znacznie wspomaga utrzymanie i równomierny rozkład właściwej ciepłoty ciała, co zaobserwować również można na poniższym zdjęciu, które zostało zrobione już po zdjęciu koszulki wykonanej z włókna Nexus Evolution (fot.3):

 

Wymienione wyżej efekty wyraźnie świadczą o obecności promieniowania podczerwonego, a co za tym idzie o pozytywnym wpływie własności włókien Nexus Evolution na procesy termoregulacji organizmu.

Promieniowanie podczerwone o znacznym natężeniu i o długości fali charakterystycznej dla ciał w temperaturze pokojowej stanowi o dobrych właściwościach termicznych materiałów wykonanych z włókna Nexus Evolution. Korzystniejszy obraz termiczny ciała w koszulce Xenia może również wiązać się z wpływem takiego promieniowania na strukturę makrocząsteczkową wody i wynikającej z tego wpływu poprawy gospodarki wodnej i energetycznej organizmu (ukrwienie, wymiana osmotyczna).

Protokół z przeprowadzonego badania:


protokół w większej rozdzielczości zobaczyć można na stronie Xenia Polska

O następnych przeprowadzonych badaniach dot. włókna Nexus Evolution będziemy na bieżąco Państwa informować.

Więcej o wszystkich wyjątkowych produktach Xenia można dowiedzieć się na stronie:www.xeniapolska.com
oraz pod numerem telefonu: 606 95 62 11 lub 696 73 13 39