Szczecin. Informacje. 01.2012. System Informacji Miejskiej w Szczecinie – do końca maja 2012 pierwsze 240 tabliczek

03/01/2012 1 przez kierunek Szczecin

Urząd Miasta ogłosił przetarg na wykonanie oraz montaż tabliczek i słupków z nazwami ulic. Zakłada się, iż oferty złożone w postępowaniu otwarte zostaną 7 lutego br. O wyborze zdecyduje przedstawiona cena.

:: szczegóły w rozwinięciu…

Do końca maja w wybranych punktach miasta powinny stanąć tabliczki i słupki z nazwami ulic. Ich wykonanie będzie pierwszym etapem wdrażania Systemu Informacji Miejskiej. Tabliczki oraz słupki staną w wyznaczonym fragmencie miasta. Rozciąga się on na obszarze od szczecińskich nabrzeży, poprzez Trasę Zamkową i al. Niepodległości, place Lotników i Grunwaldzki oraz al. Jana Pawła II, aż do Urzędu Miasta i tereny okalające Jasne Błonia i Park Kasprowicza. Obejmuje również al. Wyzwolenia do ul. Malczewskiego łącznie z pl. Rodła.

Obszar wskazany do oznakowania wybrany został z myślą o organizacji przyszłorocznego finału regat The Tall Ships Races i jest jednym z elementów służących przygotowaniu tego wydarzenia. Tabliczki z nazwami ulic umieszczone będą w większości w ścisłym centrum miasta i w tych miejscach, gdzie najczęściej przebywać będą goście odwiedzający Szczecin podczas finału regat.
Zwycięzca przetargu wykona i ustawi w sumie ok. 240 tabliczek z nazwami ulic. Część z nich znajdzie się na słupkach, inne na elewacjach budynków. Wszystkie powstaną według ściśle określonej dokumentacji technicznej i wykonawczej dołączonej do warunków przetargu. Wzory tabliczek przygotowane zostały w oparciu o katalog Systemu Informacji Miejskiej. Ich montaż stanie się więc pierwszym etapem wdrażania szczecińskiego SIM. Przykładowe realizacje tabliczek można już oglądać u zbiegu ul. Tuwima i Moniuszki…

W roku 2012 w ramach wdrożenia SIM przewiduje się jeszcze realizację projektów technicznych i wykonawczych tablic z numeracją budynków oraz tablic informacyjnych zawierających opis najciekawszych budowli Szczecina. Ich montaż przewidziano w drugiej połowie bieżącego roku.

źródło: szczecin.eu