Szczecin. Informacje. 20-lecie PAZIMu. Biznes idzie w dobrym kierunku

17/05/2010 1 przez kierunek Szczecin

Biznes idzie w dobrym kierunku

Pytając o kierunek, w jakim zmierza biznes w Szczecinie, warto spojrzeć wstecz. Spółka Pazim, obchodząc właśnie jubileusz 20-lecia istnienia udowadnia, że można tu stworzyć dobrze prosperującą firmę oferującą klientom ciekawy zakres usług a partnerom stabilne warunki współpracy.

Spółka Pazim powołana została dla potrzeb budowy i późniejszej eksploatacji kompleksu biurowo-hotelowo-usługowego z zapleczem hotelowym i konferencyjnym. Utworzona 16. maja 1990 r. przez Polską Żeglugę Morską (największy polski armator) i austriacką firmą Ilbau – wykonawcę kompleksu Pazim (wcześniej prestiżowego hotelu Mariott” w Warszawie). Inwestycja przyniosła zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników. Wraz z biurowcem (22 tys. m2 przestrzeni biurowych pod wynajem klasy „A”) i centrum handlowym powstał pierwszy w Polsce hotel sieci Radisson.

Wraz z rozwojem gospodarczym Kompleks Pazim, zlokalizowany na przecięciu głównych linii komunikacji miejskiej okazał się doskonałym miejscem dla spotkań i prowadzenia biznesu. Firma obserwując rynek decydowała się na inwestycje w nowe gałęzie usług i dziś, obok wynajmu i zarządzania kompleksem, realizuje znacznie szerszy zakres odrębnych usług.

Kolejne działania podjęte przez firmę tworzyły propozycje na szczecińskim rynku usług, których wcześniej nie było. W 2001 r. powstała Café 22 z panoramicznym widokiem na całe miasto, w 2005 r. na nabrzeżu Wałów Chrobrego rozpoczęły działalność zarządzane przez Pazim: Statek Ładoga i Biała Flota (statki Odra Queen i Peene Queen). W kompleksie w 2002 r. otwarto klub nocny Baila Club a w 2008 centrum Baltica Wellness & Spa, która już po 2 latach istnienia wybrana najlepszym obiektem typu DAY SPA w Polsce (ogłoszone podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu 2010).

W tym roku obchodzimy 20-lecie firmy, która zajmując się usługami różnych gałęzi żywo uczestniczy w życiu regionu, tworząc atrakcje tak dla mieszkańców szczecina jak turystów, w sposób świadomy wspierając istotne inicjatywy kulturalne i społeczne w mieście.

tekst oraz zdjęcie 1 i 3 dostarczony przez Pazim sp. z o.o.
zdjęcie nr 2 – Zdjęcie – Szczecin. Trasa Zamkowa widok na PAZIM, dzięki DD FoTo