Szczecin. Informacje. 26.01.2012. Kontynuacja Rewitalizacji Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego – 148 punktów świetlnych

26/01/2012 0 przez kierunek Szczecin

Zawarto umowę dotyczącą kontynuacji rewitalizacji Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Umowa dotycząca kontynuacji rewitalizacji Urzędu Wojewódzkiego zawarta. II i III etap prac rozpocznie się w lutym.

:: szczegóły informacji w rozwinięciu…

Prace obejmą m.in. wymianę poszycia kopuł wież oraz izolację budynku, czyli zabezpieczenie obiektu przed zawilgoceniem. Oczyszczone zostaną kamień i cegła oraz kraty okienne i balustrady. Odtworzone zostaną detale z piaskowca oraz detale metalowe takie jak poręcze i lampy. Obiekt uzyska też nową, atrakcyjną iluminację eksponującą jego walory architektoniczne.

Do iluminacji użytych zostanie ponad 6 kilometrów przewodów elektrycznych. Na budynku zainstalujemy łącznie 148 punktów świetlnych o różnej mocy – mówi Karol Lament kierownik oddziału Inwestycji, Remontów i Obsługi Eksploatacyjnej Biura Obsługi Gospodarczej ZUW. – Iluminacja będzie stonowana i wyeksponuje najważniejsze detale architektoniczne.

II i III etap to rewitalizacja zarówno elewacji frontowej jak i tej na wszystkich dziedzińcach. Elewacja od strony Wałów Chrobrego zostanie odnowiona jeszcze w 2012 roku. Do wakacji mieszkańcy miasta i turyści zobaczą nowe kopuły i poszycie obu wież.

Koszt II i III etapu wyniesie 10 870 tys. złotych.
Wykonawcą będzie firma Konsart ze Szczecina, która prowadzi już prace konserwatorskie I etapu rewitalizacji – w obrębie ulic: Wawelska i Jarowita.

Zadanie jest realizowane dzięki wsparciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

My cieszymy się z tej informacji – bądź co bądź po pierwsze będzie ładniej a po drugie kolejny fajny budynek do fotografowania
😉

źródło informacji i ilustracji: Centrum prasowe ZUW