ARCHIWUM. Szczecin. Informacje. Szkoła sztuk walki zaprasza na bezpłatne zajęcia z samoobrony prowadzone przez Sihinga Jacka Ostaszewskiego – Sztuki Walki Szczecin Prawobrzeże

ARCHIWUM. Szczecin. Informacje. Szkoła sztuk walki zaprasza na bezpłatne zajęcia z samoobrony prowadzone przez Sihinga Jacka Ostaszewskiego – Sztuki Walki Szczecin Prawobrzeże

27/09/2019 0 przez kierunek Szczecin

teraz także Ty masz okazję sprawdzić za darmo czy zajęcia z samoobrony są dla Ciebie

artykuł sponsorowany

Przez sztuki walki do rozwoju osobistego. Otworzyli szkołę Wing Tsun i zapraszają na darmowe warsztaty samoobrony.

Szczecin – prawobrzeże, darmowe zajęcia z samoobrony dla każdego. Przyjdź i sprawdź w czwartek, 3 października 2019.

Konfrontacja ze znacznie silniejszym przeciwnikiem albo samoobrona nie będą dla Ciebie problemem. Już po kilku miesiącach zyskasz pewność siebie i wyćwiczysz instynkt.

Takie umiejętności daje Wing Tsun – sztuka walki z ponad 300-letnią tradycją, której szkoła otworzyła się na Prawobrzeżu.

W październiku każdy może wziąć udział w organizowanych w niej darmowych warsztatach z samoobrony. Wystarczy przyjść w czwartek, 3 października 2019.

Szczecin, szkoła sztuk walki wing tsun, kung fu, w Szczecinie

Czym właściwie jest Wing Tsun i dla kogo będzie najlepsze?

Jedna z teorii mówi, że Wing Tsun zostało wymyślone przez kobietę. Pewnie dlatego ta sztuka walki jest jedną z najbardziej praktycznych. Niejednokrotnie tzw. „słabsza płeć” musi się bronić przed silniejszym lub cięższym przeciwnikiem.

To sztuka walki dla każdego – przekonuje Jacek Ostaszewski, który zdecydował się otworzyć szkołę i szerzyć filozofię oraz praktykę Wing Tsun. Na zajęciach możemy spotkać młodzież, kobiety i mężczyzn w różnym wieku – dodaje.

Wing Tsun, teraz dwa razy w tygodniu dla mieszkańców prawobrzeża

Wing Tsun przez wiele lat był nauczany tylko w południowych Chinach. Teraz jednak na całym świecie ten styl walki praktykują już setki tysięcy osób. O jego skuteczności świadczy m.in. to, że w wielu krajach uczą się go służby mundurowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

Bruce Lee i Wing Tsun

Najsłynniejszą postacią zgłębiającą tajniki Wing Tsun był Bruce Lee, który trenował pod okiem mistrza Yip Mana.

Sztuka walki dla każdego, przyjdź i sprawdź, za darmo.

Jeśli chcesz przyjść na zajęcia, nie musisz być dobrze zbudowany czy wyćwiczony – mówi Jacek Ostaszewski, założyciel szkoły Wing Tsun na Prawobrzeżu. W naszej szkole uczymy technik ogólnorozwojowych pozwalających rozwijać koordynację ruchową i szybkość. Ta ostatnia staje się dodatkowym atrybutem w walce lub samoobronie.

Szczególnie przydatne są ćwiczenia w parach. To dzięki nim już po kilku miesiącach zaczyna się inaczej postrzegać sytuacje zagrożenia, a adepci stają się bardziej pewni siebie. Mogą działać instynktownie, a ich ruchy stają się zdecydowane.

Wing Tsun to nie tylko siła fizyczna

Lekcje to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale i rozmowa. Sifu, czyli mistrz i nauczyciel, poznaje ucznia, a pobierający nauki coraz bardziej zbliża się do zrozumienia filozofii Wing Tsun.

Rozmowa o historii tej sztuki, a także zasadach i koncepcjach jest tu nierozerwalnie połączona z samą techniką walki.

To okazja do poznania swoich słabych i mocnych stron. Słabe można obrócić w mocne, z kolei mocne pielęgnować i doskonalić.

Podczas zajęć Wing Tsun rozwija się umiejętności samokontroli, dyscypliny, a także pielęgnuje szacunek do innych osób. Część mentalna jest równie ważna co ćwiczenia fizyczne.

Przyjdź na zajęcia Wing Tsun, nauczy Cię mistrz

Szkołę na Prawobrzeżu otworzył Jacek Ostaszewski, który posiada drugi stopień mistrzowski w Wing Tsun. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, ale sport, sztuki walki i rozwój osobisty towarzyszą mu przez całe życie. Szczególnie fascynują go kultura, sztuka, medycyna oraz walki Wschodu.

Mistrzem Jacka Ostaszewskiego jest Sifu Aleksander Orlikowski, który uczy się u Sifu Marka Mikulskiego. Ten ostatni jest uczniem Norberta Madaya, założyciela Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia Wing Tsun Kung Fu, zrzeszającego takie kraje jak Węgry, Polska, Litwa czy Ukraina. Relacja uczeń-mistrz jest w Wing Tsun bardzo ważna i gwarantuje, że ponad 300-letnia wiedza jest przekazywana we właściwy sposób.

Wing Tsun – darmowe warsztaty z samoobrony dla każdego

Szkoła Wing Tsun na Prawobrzeżu ruszyła wraz z nowym rokiem szkolnym 2019-2020, a zajęcia odbywają się na os. Majowym w Gimnazjum nr 7 przy ulicy Nałkowskiej 33 we wtorki i czwartki.

zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 573 366 542

UWAGA

w czwartek (3 października 2019) w szkole odbędą się darmowe warsztaty z samoobrony.

Warsztaty są dla każdego – niezależnie od płci i wieku. Przekażemy wiedzę i technikę, które mogą być najlepszą polisą ubezpieczeniową, jaką moglibyśmy sobie sprawić – mówi mistrz Wing Tsun, Jacek Ostaszewski.

zobacz także stronę internetową

Szczecin, szkoła sztuk walki wing tsun, kung fu, w Szczecinie

kung fu Szczecin, wing tsun Szczecin, samoobrona Szczecin