ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 01.05.2017. L.U.Z. Blues @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 01.05.2017. L.U.Z. Blues @ Zamek Książąt Pomorskich

29/04/2017 0 przez Imprezy w Szczecinie

majówkowy koncert na dziedzińcu Zamku…

L.U.Z. Blues - koncerty w SzczecinieKoncert: L.U.Z. Blues
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google street view]
Sala księcia Bogusława X (wejście B z dużego dziedzińca)
Kiedy: 1 maja 2017 (poniedziałek), start godz. 16:00
Bilety: wstęp wolny

Zespół „L.U.Z. Blues” powstał w Szczecinie w 2011 roku założony przez doświadczonych muzyków grających dotąd w różnych szczecińskich i zagranicznych formacjach prezentujących przeróżne gatunki muzyczne od rocka i bluesa po muzykę taneczną i pop.

Zamiłowanie do dobrego rocka i bluesa spowodowało, że muzycy postanowili stworzyć pewnego rodzaju szczecińską super grupę grającą covery znanych utworów z szeroko rozumianej muzyki rockowo-bluesowej polskiej i zagranicznej.

Muzycy zapraszają często na koncerty również innych instrumentalistów i wokalistów zależnie od stylistyki pożądanej na danym koncercie.

Doświadczenie muzyków i profesjonalne podejście do wykonywanego zawodu, wbrew nazwie, gwarantuje najwyższą jakość prezentowanej muzyki. Zawarty w nazwie zespołu „luz” przejawia się w twórczym podejściu do wykonywanej muzyki poprzez własną interpretację i twórcze rozwinięcie wybranych utworów.

Repertuar koncertu to głównie covery znanych i lubianych polskich i zagranicznych przebojów szeroko rozumianej muzyki rockowej. Usłyszymy z pewnością utwory takich wykonawców jak Carlos Santana, Eric Clapton, BB King, Jimi Hendrix, Muddy Waters czy Tadeusz Nalepa i Breackout, ale też utwory zespołów grających mocniejszą muzyką jak Deep Purple czy Led Zeppelin. Dla kontrastu nie zabraknie w koncercie też piosenek z czasów świetności polskiego rock`n`rolla.

Na pewno każdy ze słuchaczy znajdzie w trakcie koncertu coś co przypadnie mu szczególnie do gustu.

Zespół koncertował dotąd na wielu imprezach m.in. w koncercie pn. Dinozaury Szczecińskiego Rocka, na Festiwalu Country w Sułominie, na koncertach w Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na koncertach organizowanych przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz w Operze na Zamku, w Zamku Książąt Pomorskich, w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie, we Free Blues Club, w Klubie „Skolwin”, w Klubie „Słowianin” i wielu innych.

Zaproszeni do wykonania koncertu wokaliści choć bardzo różni stylistyczne dali się już poznać szczecińskiej publiczności.

Barbara Włodarczyk wokalistka śpiewająca rock, pop, jazz. Debiutowała w latach 60-tych na scenie szczecińskiego klubu studenckiego „Pinokio” w zespole „Święci”, który wywodzi się z kultowej kawiarni „Sorento”.

Maciej Podsiadło wokalista rockowy, autor tekstów i grafik, głównie związany ze sceną heavy metal. Debiutował w szczecińskim zespole heavy/thrash metalowym Heavy Water. Następnie z powodzeniem koncertował i nagrywał z heavy metalowymi zespołami Crusader z Choszczna, Corporis, Syper Force i inne, ale głównie w swoich solowych projektach jako Maciej Podsiadło.
L.U.Z. BLUES to

Ryszard Nazdraczew – gitara, śpiew
Maciej Kostański – organy Hammonda, piano
Zenon Balcerak – gitara basowa
Tadeusz Żyjewski – saksofon
Dariusz „Kaziu” Kamiński – perkusja

:: materiał video powiązany z koncertem

L.U.Z. Blues - koncerty w Szczecinie