ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 02.02.2017. Wieczór chóralny z polską kolędą @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 02.02.2017. Wieczór chóralny z polską kolędą @ Zamek Książąt Pomorskich

30/01/2017 0 przez Imprezy w Szczecinie

wieczór z kolędą polską…

Szczecin, ciekawe miejsca w szczecinie, Zamek Książąt Pomorskich, kierunek Szczecin, w SzczecinieKoncert: Wieczór chóralny z polską kolędą
Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google street view]
Sala księcia Bogusława X (wejście B z dużego dziedzińca)
Kiedy: 2 lutego 2017 (czwartek), start godz. 18:00
Bilety: 3 zł

podczas koncertu wystąpi Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pod batutą dyrygenta – Ryszarda Handke

Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (dawniej Pomorskiej Akademii Medycznej) powstał w 1969 roku z inicjatywy muzyka Państwowej Filharmonii w Szczecinie Jana Seidla. W 1981 roku kierownictwo artystyczne objął Ryszard Handke. Chór wziął udział w kilkudziesięciu festiwalach i konkursach krajowych, wielokrotnie też koncertował w krajach Europy. Przez 10 lat współpracował z Operą i Operetką. Za swoje osiągnięcia w dziedzinie kultury został uhonorowany odznaką Gryfa Pomorskiego (1989). W 2014 r. chór wyjechał na koncerty do Meksyku. W tym samym roku rozpoczął obchody swojego 45-lecia, które uczcił nagraniem swojej pierwszej autorskiej płyty.

Prof. Ryszard Handke – absolwent klasy dyrygentury profesora Stefana Stuligrosza Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 1981 r. jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, a od 1986 r. pracownikiem naukowym szczecińskiej filii Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Długoletni działacz Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Członek Rady Artystycznej Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej im. W. Lutosławskiego, Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Szczecinie. Członek Prezydenckiej Rady Kultury przy Prezydencie Miasta Szczecina. Stały współpracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie chóralistyki dzieci i młodzieży. W latach 2010 – 2016 rektor Akademii Sztuki w Szczecinie.