ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 10.11.2016. Wieczór Chóralny @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 10.11.2016. Wieczór Chóralny @ Zamek Książąt Pomorskich

07/11/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

koncert chórów z Islandii Hiszpanii i Polski…

Szczecin, ciekawe miejsca w szczecinie, Zamek Książąt Pomorskich, kierunek Szczecin, w SzczecinieKoncert: Wieczór chóralny
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google street view]
Sala Księcia Bogusława X (wejście B z Dużego Dziedzińca)
Kiedy: 10 listopada 2016 (czwartek), start godz. 18:00
Bilety: 3 zł (ulgowy), 5 zł (normalny)

Przed nami kolejny wieczór chóralny w Zamku.

wystąpią trzy chóry:

Chór VOX POPULI (Islandia)

Hilmar Orn Agnarsson – dyrygent
Siedemdziesięciu aktywnych członków chóru, których łączy młodość, przyjaźń, zamiłowanie do muzyki i chęć rozwijania talentu. Ich repertuar to folklor, muzyka sakralna, pop i jazz. Wielokrotnie utytułowany zespół i jego dyrygent oferują słuchaczom radość i energię płynącą z muzyki od 2006 r.

TREMOLO VOCAL ENSEMBLE (Hiszpania)

Lucia Beresova – dyrygent

Lucia Beresova to młoda, dynamiczna dyrygentka urodzona na Słowacji. Za pulpitem stanęła po raz pierwszy w wieku 14 lat. Ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy i w Krakowie z tytułem doktora oraz mistrzowskie kursy dyrygentury orkiestrowej i chóralnej na Słowacji, w Polsce, Hiszpanii i Węgrzech. Obecnie dyryguje kilkoma zespołami, między innymi polifonicznym chórem w słynnym kościele Sagrada Família w Barcelonie.
Członkami zespołu Tremolo Vocal Ensemble de Barcelona są uczniowie szkoły muzycznej Tremolo w Barcelonie. Zadebiutowali zaledwie rok temu, mimo to zaskakują różnorodnością i wysokim poziomem wykonania repertuaru zarówno klasycznego jak i rozrywkowego.

Chór Kameralny ZUT w Szczecinie

Iwona Wiśniewska-Salamon – dyrygent

Chór Kameralny ZUT powstał w 1991 r. Zespół tworzą studenci i absolwenci uczelni. Ich repertuar to muzyka sakralna, ludowa, rozrywkowa oraz gospel. Chór koncertował m.in. w Szwecji, Danii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kanadzie, Ukrainie, a nawet na Wyspach Owczych, Bornholmie i na Gozo. Jest laureatem wielu konkursów chóralnych w Polsce i na świecie Od lat zachowuje kameralny styl i charakter oraz młodzieńcze i radosne brzmienie.