ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 23.10.2016. Koncert pieśni kompozytorów polskich @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 23.10.2016. Koncert pieśni kompozytorów polskich @ Zamek Książąt Pomorskich

21/10/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Dawid Pajestka i Maciej Kostecki – gitary klasyczne…

Szczecin, ciekawe miejsca w szczecinie, Zamek Książąt Pomorskich, kierunek Szczecin, w SzczecinieKoncert: Koncert pieśni kompozytorów polskich
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google street view]
Sala Księcia Bogusława X (wejście B z Dużego Dziedzińca)
Kiedy: 23 października 2016 (niedziela), start godz. 12:00
Bilety: 3 zł (ulgowy), 5 zł (normalny)

W programiekoncertu muzyka inspirowana poezją Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Kazimiery Iłłakowiczówny i Haliny Poświatowskiej.

wystąpią:
Barbara Tritt – sopran
Tomasz Gumiela – fortepian

Barbara Tritt jako wokalistka prowadzi szeroką działalność koncertową mając w swoim dorobku wykonania partii solowych dzieł kantatowo – oratoryjnych, a także recitale z pieśniami solowymi oraz kameralistyką (ansamble wokalno-instrumetalne).

Ważne miejsce w jej działalności artystycznej zajmuje muzyka współczesna. Jako wokalistka od wielu lat angażuje się w projekty nagrań płyt oraz koncertowe wykonując partie solowe, cykle pieśni.

Tomasz Gumiela jest cenionym pianistą i kameralistą. Posiada bardzo szeroki repertuar, w szczególności dzieła pianistyki solowej XIX wieku, liczne utwory kameralne oraz znaczącą część literatury na głos i fortepian.

Ma w swoim dorobku prawykonania utworów współczesnych, za które otrzymał m.in. nagrodę na Festiwalu Laureatów Konkursów w Bydgoszczy oraz nominację do nagrody Fryderyka (w 2008 roku). Był wielokrotnie nagradzany jako kameralista na prestiżowych konkursach wokalnych (w Warszawie, Krakowie, Nowym Sączu, Wiedniu), brał udział w licznych festiwalach muzycznych oraz projektach multimedialnych (m.in. w nagraniu DVD z muzyką na żywo do oskarowego filmu „Piotruś i wilk”). Szczególne miejsce w jego działalności koncertowej zajmuje duet fortepianowy Pianoptikum, który współtworzy wraz z żoną Agatą.