ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 30.04.2017. Niedzielny Koncert Południowy, Duet M2 @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 30.04.2017. Niedzielny Koncert Południowy, Duet M2 @ Zamek Książąt Pomorskich

28/04/2017 0 przez Imprezy w Szczecinie

muzyka jazzowa i latynoamerykańska w samo południe…

Szczecin, ciekawe miejsca w szczecinie, Zamek Książąt Pomorskich, kierunek Szczecin, w SzczecinieKoncert: Duet M2
Niedzielny Koncert Południowy
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google street view]
Sala księcia Bogusława X (wejście B z dużego dziedzińca)
Kiedy: 30 kwietnia 2017 (niedziela), start godz. 12:00
Bilety: 5 zł (ulgowy), 10 zł (normalny)

W programie koncerti muzyka jazzowa i latynoamerykańska, m.in. Chick Corea, Chuck Mangione, Antonio Carlos Jobim i Carlos Santana oraz kompozycje autorskie.

Duet M2 tworzą:

Maciej Kazuba – gitara
Marcin Matecki – fortepian
Maciej Kazuba urodził się w Szczecinie. Absolwent Akademii Sztuki, kierunek gitara klasyczna. Od zawsze zafascynowany muzyką świata pozostał w tych jakże szerokich klimatach na stałe.

Oprócz udziału w licznych projektach muzycznych, jest organizatorem wielu koncertów w Polsce – Janusz Strobel, Piotr Biskubski, Mariusz Bogdanowicz, zespół The Globtrotters, Bernard Maseli, Adam Wendt, Brandon Furman, Krzesimir Dębski i wielu innych.

Obecnie uczestniczy w dwóch projektach muzycznych: Duet Jackpot, który tworzy z Katarzyną Bują (finaliści X edycji Must Be The Music) i Nordyk z Olkiem Różankiem (zespół Chorzy).

Marcin Matecki – pianista wykonujący głównie muzykę jazzową. Na instrumentach klawiszowych gra w szczecińskich projektach muzycznych „Matecki Trio”, „Hypnotic Jazz Quartet”, „Trio M3”, „Chopping Cookies” oraz „Swing Lovers”.

Doświadczenie na scenie zdobywał również grając z zespołami wykonującymi muzykę rockową oraz gospel. Uczestniczył w wielu zagranicznych koncertach i festiwalach – jazzowych i dixielandowych.

Występował na scenie m.in. z Krzesimirem Dębskim, Bernardem Maselim, Maciejem Strzelczykiem. Tworzy duety instrumentalne jak również instrumentalno-wokalne, w różnorodnych konfiguracjach stylistycznych. Występuje w klubach muzycznych, zasiadając przy fortepianie bądź syntezatorach.