ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 30.06.2018. Joe Louis Walker@ Free Blues Club

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. ♪ 30.06.2018. Joe Louis Walker@ Free Blues Club

28/06/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

ostatni koncert sezonu…

30.06.2018 oe Louis Walker, koncert w SzczecinieKONCERT: Joe Louis Walker
GDZIE: FREE BLUES CLUB. Powstańców Wlkp. 20. 70-110 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 30 czerwca 2018 (sobota), start godz. 21:00
BILETY: 99 zł (przedsprzedaż), 119 zł (w dniu koncertu), do nabycia w klubie i na bilety.fm

Joe Louis Walker, wprowadzony do panteonu sław muzyki bluesowej, Blues Hall of Fame i czterokrotny zwycięzca Blues Music Award świętuje karierę, która sięga pół wieku.

Nowy album „Everybody Wants A Piece” utrwala jego bluesowe dziedzictwo. Jego unikatowy głos do złudzenia przypomina barwę Roberta Cray’a – jest niesamowity!

Patrząc wstecz na jego bogatą historię, Walker mówi: „Chciałbym być znany z wiarygodności i bycia wiernym mojej muzyce i bluesowi. Czasami czuję, że nauczyłem się więcej z moich niepowodzeń, niż z mojego sukcesu. Ale to uczyniło mnie silniejszym i bardziej śmiałym. To pomogło mi stworzyć własny styl. Chciałbym myśleć, że kiedy ktoś włączy jedną z moich płyt, będzie wiedzieć już od pierwszych nut „To Joe Louis Walker’”.

Zawsze głęboko i ekspresyjnie liryczny Walker kontynuuje pisanie i śpiewanie na tematy uniwersalne.

Prawdziwy wirtuoz gitary, unikatowy wokalista i płodny autor tekstów, w swojej karierze koncertował intensywnie na najbardziej renomowanych festiwalach muzycznych na całym świecie i zgromadził rzeszę oddanych fanów. Debiutancki album Walkera z 1986 roku „Cold Is the Night” zapowiedział jego pojawienie się w oszałamiający sposób, a jego kolejne produkcje ugruntowały pozycję Walkera jako jednego z czołowych bluesmanów na światowej scenie.

Urodzony 25 grudnia 1949 r. w San Francisco. Już w wieku 14 lat chwycił za gitarę. Zaledwie dwa lata później był znaną postacią na scenie muzycznej w Bay Area grając bluesa, a od czasu do czasu skręcając w rock psychodeliczny. Przez chwilę mieszkał z Mike’em Bloomfieldem, który wprowadził go w muzykę Jimiego Hendrixa i Grateful Dead.

Walker odbył nawet krótką pielgrzymkę do Chicago, aby sprawdzić tamtejszą scenę bluesową. W 1975 roku wypalony Walker zwrócił się do Boga śpiewając przez następną dekadę z grupą gospel. Kiedy w 1985 roku grupa grała w Nowym Orleanie na Jazz & Heritage Festival, Walker został zainspirowany do ponownego odkrycia swoich bluesowych korzeni. Skompletował The Boss Talkers i w latach 90. połączył wpływy gospel, soul, funk i rocka z jego firmową bluesową wrażliwością.

:: materiał video powiązany z koncertem

30.06.2018 oe Louis Walker, koncert w Szczecinie