ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 09.11.2011. Zwiastun Akustyczeń 2012 – SEA+AIR :: Daniel Benjamin Project

01/11/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: SEA+AIR :: Daniel Benjamin Project
Gdzie: Rocker Club. Ul. Partyzantów 2. Szczecin
Kiedy: 9 listopada 2011 (środa), start godz.
Bilety: 10zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu koncertu)

Zapraszamy na zwiastun AKUSTYCZEŃ 2012 FESTIWAL SZCZECIN – SEA+AIR

:: szczegóły w rozwinięciu…

Pomysł DANIELA BENJAMINA na projekt SEA + AIR zrodził się pod wpływem snu, który obrazował rockowy koncert w XVII wieku. Perkusja złożona z kotłów, basowy pedał do organów zamiast gitary basowej oraz klawesyn zamiast keyboardu.

Eureka! Któż inny – niż Niemiec – zawarłby lepiej pomysł połączenia wirtuozerii starych niemieckich melodii baroku z muzyką współczesną? Pojawienie się w latach 70-tych niemieckiej muzyki kosmicznej, poświadczyło że lew nie jest martwy, tylko sobie spał.

Niemiecki rząd, nie słysząc ani jednej nuty z najnowszego nagrania DANIELA BENJAMINA i jego zespołu, postanowił wybrać ich do reprezentowania kraju na Austina’s SXSW (USA) oraz Canadian Music Week w marcu 2011. Czy jesteście gotowi na klawesyn zamiast keyboarda, kotły w miejsce perkusji, i 12 strunową gitarę zamiast rockowych wioseł a pedał organowy zajmujący miejsce gitary basowej?

DANIEL BENJAMIN otwierał koncerty tak popularnych artystów jak: WHITENY HOUSTON, SUFJAN STEVENS, THE WHITE STRIPES czy nawet P.O.D. i LOCUST. Z pomocą Paula Wilkinsona (DUKE SPECIAL, ATHLETE), Nicholasa Balachandran (PAPER TONGUES) oraz Elani, powołał do życia projekt SEA + AIR. Są obecnie w trzymiesięcznej trasie koncertowej, która obejmuje Europę oraz Północną Amerykę.

Szczeciński koncert SEA + AIR będzie zwiastunem festiwalu AKUSTYCZEŃ 2012.
Po koncercie zapraszamy na Bal Starej Płyty w jubileuszowym wydaniu.