ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 13.06.2011. Szczecińskie Wierszogranie – Do Góry Dnem

07/06/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Szczecińskie Wierszogranie – Do Góry Dnem
Gdzie: SCK Kontrasty. Wawrzyniaka 7A. Szczecin
Kiedy: 13 czerwca 2011 (poniedziałek), start godz. 19:00
Bilety: 10zł (ulgowy), 15zł (normalny)

W poniedziałek 13 czerwca 2011 w ramach Szczecińskiego Wierszogrania wystąpi znany, lubiany i utytułowany zespół Do Góry Dnem.

:: szczegóły w rozwinięciu ::

Grupa „Do Góry Dnem” pochodzi ze Szczecina i powstała w zamierzchłych czasach XX wieku w 1977 roku.

Czynnie uczestniczyła w festiwalach studenckich, na których zdobywała nagrody i wyróżnienia – najważniejsze to wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1983 roku za piosenkę „Sierpień”.

W 1985 nastąpiło zawieszenie działalności, które trwało do roku 2000.

Wynikiem wznowienia działalności była pierwsza płyta zespołu pt.: „Rozmowy z piecem”.
Odkryty na „nowo” zespół zaczął być zapraszany na różne imprezy turystyczne (Bieszczadzkie Anioły, Kropka, Nocnik w Łęczycy czy też Yapa), gdzie występował wspólnie z wieloma wykonawcami z tego kręgu (Wolna Grupa Bukowina, Czerwony Tulipan, Stare Dobre Małżeństwo, Browar Żywiec).

W 2005 zespół wydał drugą płytę, tym razem koncertową – nagraną podczas występu w Radiu Gdańsk. Obecnie trwa przygotowanie do wydania trzeciej, całkowicie autorskiej płyty.

Grupa śpiewa piosenki turystyczne i z Krainy Łagodności. W większości własne utwory, ale również dawne turystyczne „covery”.

W poniedziałkowym koncercie, poza znanymi utworami, również materiał z przygotowywanej, nowej płyty zespołu.

Obecnie występujemy w składzie: Przemek Niwiński – (gitara, śpiew, założyciel grupy), Marek Kuc (gitara, śpiew), Ola Kiełb (gitara, śpiew, dawna wokalistka zespołu Stare Dobre Małżeństwo), Andrzej Kalus (bas, Małżeństwo z Rozsądku), Ania Dębicka (skrzypce, Orkiestra Samanta), Monika Kobayashi (flet)

Po koncercie kawiarnia muzyczna w klimatach „Krainy Łagodności”