ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 15.04.2011. Vinders i goście – legenda lat 80tych powraca!

09/04/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Vinders – legenda lat 80tych powraca
zagrają: Vinders, Anvill oraz HellAwake
Gdzie: SCK Kontrasty. Wawrzyniaka 7A. Szczecin
Kiedy: 15 kwietnia 2011 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 10zł

W piątek 15 kwietnia 2011 w szczecińskich Kontrastach odbędzie się koncert zespołu Vinders. Będzie on połączony z promocją nowej płyty. Zespołowi towarzyszyć będą goście: Anvill oraz HellAwake.

Informacje o zespołach :: szczegóły koncerty :: materiały video :: w rozwinięciu…

Vinders – legenda szczecińskiego rocka. Jedna z pierwszych szczecińskich grup tworzących nowy w tym czasie nurt, tak zwaną „Muzykę Młodej Generacji”.

Vinders powstał w 1979 roku w I LO w Szczecinie. Początkowo grupa nazywała się Winder a w jej skład wchodzili Piotr Winnicki (gitara, wokal), Grzegorz Czarnecki (gitara,wokal), Tomasz Tuziak (bas) i Dariusz Wieczorek (perkusja).

W roku 1980 zespół ustala ostateczny skład: Krzysztof Szmatłoch (bas), a Czarneckiego zastępuje Janusz Klej (wokal i gitara)
Nazwa zostaje zmieniona na Vinders. W tym składzie zespół daje wiele koncertów w Szczecinie i nie tylko. Muzyka Vinders ewoluuje od stylów hard rock po heavy metal z riffami w stylu AC/DC czy TSA.

W 1983 na jesień, Janusz Klej dostaje powołanie do wojska, Krzysiek Szmatłoch ląduje na długie leczenie szpitalne. Zespół Vinders zawiesza działalność.

Po 26 latach przerwy Vinders reaktywował się na wspólny koncert z węgierską Omegą, SBB i TSA który odbył się 18.09.2009 w szczecińskim amfiteatrze (z okazji 40-lecia klubu Słowianin). Od tego czasu zespół sporo koncertuje, występuje w TVP 3 Szczecin oraz nagrywa materiał dla Polskiego Radia Szczecin.
Zaraz potem Vinders nagrywa ten sam materiał jeszcze raz, ale w nieco zmienionych aranżacjach. W roku 2010 zagrał między innymi wspólny koncert z byłym wokalistą Iron Maiden, Blaze Bayley’em.

Wreszcie po 30 latach oczekiwań ukazał się album legendy szczecińskiego rocka Vinders pod tytułem „Czarny Jeździec”.
Płyta zawiera 11 kompozycji zarówno tych z lat 80-tych, a także całkiem nowych premierowych.

Anvill – nowa gotycka kapela w której grają byli muzycy Heavy Water

HellAwake – znana wszystkim kapela z Polic grająca tradycyjny heavy metal z elementami thrashu

:: materiały video ::