ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 20.01.2012. Behemoth – Phoenix Rising Tour

12/01/2012 1 przez kierunek Szczecin

Koncert: Behemoth w ramach Phoenix Rising Tour
wystąpią: Behemoth + Blindead + Morowe + Deus Mortem
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 20 stycznia 2012 (piątek), start godz. 18:30
wstęp od 17:30
Bilety: 45zł (przedsprzedaż), 50zł (w dniu koncertu)
do nabycia m.in. w DK Słowianin, CIKiT Zamek, pwevents.pl

Chyba nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać black/death metalowej grupy Behemoth z Adamem „Nergalem” Darskim na czele…

:: szczegóły koncertu i materiał video w rozwinięciu…

Koncert Behemotha odbędzie się 20 stycznia 2012 w szczecińskim klubie Słowianin.

Formacja ma za sobą ogromną ilość światowych tras koncertowych oraz kilka doskonałych albumów.
Od 1991 konsekwentnie zdobywa fanów najpierw w Trójmieście, potem całej Polsce.
Obecnie Behemoth jest ikoną polskiego metalu na świecie.

Behemoth – polska grupa muzyczna, powstała w październiku 1991 roku w Gdańsku, występująca do 1992 roku pod nazwą Baphomet. Na początku prezentowała styl muzyczny zaliczany do black metalu, później, od 1994 roku zbliżony do pagan metalu, szeroko wykorzystując w nagraniach gitarę akustyczną. Następnie zespół zaczął wykonywać muzykę z rodzaju death metalu porzucając tematykę pogańską na rzecz szeroko rozumianego okultyzmu oraz mitologii Bliskiego Wschodu. W początkowym okresie działalności za sprawą gościnnej współpracy z Robertem Fudalim (Graveland) grupa była błędnie wiązana z nurtem NSBM. Obecnie Behemoth jest muzycznie kategoryzowany tak jak zespoły Nile oraz Morbid Angel.

Liderem zespołu nieprzerwanie od 1991 roku jest główny kompozytor i autor tekstów Adam „Nergal” Darski. Pełni on również funkcję menedżera grupy, kierując powołaną w tym celu agencją New Aeon Musick. Jest on pierwszym zespołem w historii polskiej muzyki rozrywkowej, którego wydawnictwo w 2007 roku znalazło się na liście sprzedaży Billboard, notowane w pierwszym tygodniu sprzedaży na miejscu 149. Natomiast w Polsce ósmy album grupy The Apostasy w pierwszym tygodniu sprzedaży osiągnął dziewiąte miejsce w rankingu OLIS. Behemoth doczekał się również publikacji w czasopismach takich jak Kerrang!, Przekrój, L.A. Weekly, Gazeta Wyborcza, New York Times, Revolver oraz Decibel Magazine, w którego rankingu Adam „Nergal” Darski znalazł się na 17. miejscu listy Top 20 Death Metal Guitarists (ang. „20 najlepszych gitarzystów deathmetalowych”).
Z zespołem od wielu lat współpracują m.in. Tomasz „GRAAL” Daniłowicz, autor okładek płyt grupy oraz oprawy graficznej, inżynier dźwięku i producent muzyczny Arkadiusz „Malta” Malczewski oraz członkowie New Aeon Society: webmaster behemoth.pl Maciej „Manticore” Gruszka, administrator profilu myspace Boris „Hatefrost” Kaluzny, fotografik Krzysztof „Sado” Sadowski oraz Krzysztof Azarewicz, poeta, autor tekstów i konsultant merytoryczny.

Podczas koncertów grupa występuje w charakterystycznym czarno-białym makijażu oraz kostiumach, tradycyjnie używanych przez prekursorów gatunku black metal, takich jak Venom, Celtic Frost oraz Mayhem.
W lutym 2009 roku zespół po raz trzeci (poprzednio w roku 2004 – album Demigod i 2008 – album The Apostasy) został nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii Album roku metal za wydawnictwo pt. At The Arena ov Aion – Live Apostasy.

Podczas szczecińskiego koncertu zespołowi Behemoth towarzyszyć będą występy zespołów: Blindead, Morowe, Deus Mortem…

:: materiały video ::