Szczecin. Wydarzenia. 31.03.2012. Godzina dla ziemi. Zobacz kto gasi światło w Szczecinie

25/03/2012 0 przez kierunek Szczecin

Dokładnie o godz. 20:30, w sobotę, 31 marca, setki milionów osób i instytucji na całym świecie ponownie zgasi światła podczas niezwykłej akcji zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF.

W Szczecinie 31 marca 2012 przez godzinę (od godz. 20:30) wyłączone zostaną światła oświetlające: Amfiteatr, Trasę Zamkową, Most Długi, Urząd Miasta, Pomnik Czynu Polaków w Parku Kasprowicza, 13 muz, Bramę Główną Cmentarza Centralnego oraz budynek ENEOS w Szczecinie …

Więcej o akcji…

Gaszenie świateł podczas Godziny dla Ziemi WWF to globalna, najbardziej doniosła i wyrazista akcja setek milionów ludzi na świecie dla Ziemi. Nie chodzi o oszczędzanie energii, bo nie powstrzymamy zmian klimatu, oszczędzając energię raz do roku przez jedną godzinę. Symbolicznym gestem gaszenia światła, przekraczając bariery religijne, kulturowe, społeczne, pokoleniowe i geograficzne połączymy się podczas globalnej demonstracji zaangażowania w ochronę naszego wspólnego domu – PLANETY ZIEMI.

Kilka faktów związanych z akcją:
– w 2012 (na chwile obecną) do akcji przyłączyło się 40 polskich miast
– pierwsza edycja akcji odbyła się w 2007 r. w Sydney
– W 2011 roku światła zgasiły setki milionów ludzi w ponad 5.200 miast, w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W ciemności pogrążyły się ikony architektury z całego świata: Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney, Brama Brandenburska w Niemczech, piramidy w Egipcie, Zakazane Miasto w Chinach, Pałac Kultury i Nauki i Zamek Królewski w Warszawie, Spodek w Katowicach, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie oraz wiele innych.