ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 06.03.2011. Lao Czesław Tour 2011

25/02/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Lao Czesław Tour
wystąpią: Lao Che i Czesław Śpiewa
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 6 marca 2011 (niedziela), start godz. 19:00
Bilety: 50zł (przedsprzedaż), 60zł (w dniu koncertu)

Już w marcu, na wspólną trasę wyruszą dwa zespoły o niesamowitej energii i stylu – Lao Che i Czesław Śpiewa. Po raz pierwszy zespoły wystąpią na jednej scenie w dużych składach, pełnych niekonwencjonalnych dźwięków, barwnych muzyków i szerokim instrumentarium. Czesław Śpiewa zaprezentuje się w siedmioosobowym składzie wraz ze swoimi przyjaciółmi z Dani. Trasa koncertowa jakiej jeszcze nie było w Polsce.

zobacz więcej informacji i materiały video

Czesław Śpiewa i Lao Che reprezentują nowe kierunki na polskiej scenie muzycznej. Uznani przez krytykę i publiczność. Najnowsze albumy Czesław Śpiewa – POP oraz Lao Che – Prąd Stały / Prąd Zmienny, cieszą się popularnością wśród słuchaczy i świetną frekwencją publiczności na koncertach.

CZESŁAW ŚPIEWA
Czesław Śpiewa, założycielem i twórcą jest duński Polak o niewyparzonych ustach, Czesław Mozil. W 2008 roku ukazał się „Debiut” pierwszy album sygnowany przez Czesław Śpiewa. Czesław skomponował muzykę i zaśpiewał teksty napisane przez internautów i Michała Zabłockiego. „Debiut” pokrył się dwukrotnie platyną, a po nim ukazały się reedycje płyt Tesco Volue („Tesco Volue” i „Songs for the Gatekeeper”) pierwszego zespołu Czesława, z którym w latach 2002 – 2007 zagrał ponad 200 koncertów w Polsce. 12 kwietnia 2010 roku ukazał się „POP”, album który pokazał jak zgubne jest szufladkowanie i jak cienka jest granica pomiędzy Offem a Mainstreamem. „POP” zachwycił krytykę… Na płycie gościnie wystąpili Katarzyna Nosowska, Gaba Kulka i Nergal. Album promują teledyski „W sam raz” i „Krucha Blondynka”, która została nagrodzona Drewnianym Yachem na Yach Film Festiwal i nominowana w kategorii wideoklip roku na Plus Camerimage Festival. POP potwierdził sukces zespołu, czego najlepszym dowodem była frekwencja podczas tras koncertowych promujących album w całej Polsce.

Czesław Śpiewa skład: Czesław Mozil (wokal, akordeon), Karen Duelund Guastavino (wokal, saksofony, klarnet), Martin Bennebo Pedersen (akordeon), Hans Find Meoller (gitara), Marie Louise von Bullow (kontrabas, gitara basowa), Jacob Munck Mortensen (tuba), Troels Drasbeck (perkusja)

LAO CHE
Zespół Lao Che powstał w 1999 roku w Płocku. Od początku swojej działalności zwracał uwagę nietuzinkowym podejściem do muzyki i tekstów. Popularność zespołowi przyniosła wydana w 2005 roku druga płyta „Powstanie Warszawskie”. Wydana w 2008 roku płyta „Gospel” uzyskała status Złotej Płyty. Okazała się ogromnym sukcesem zarówno artystycznym jak i komercyjnym. Aktualnie zespół promuje materiał z najnowszej wydanej w 2010 roku płyty „Prąd Stały / Prąd Zmienny”. Każda piosenka na niej to odrębna opowieść. Teksty są pełne wciągających, często absurdalnych historii, w których nie brakuje zabaw słownych charakterystycznych dla twórczości Spiętego.

Lao Che skład zespołu: Mariusz Denst (sampler, animacja), Hubert Dobaczewski (śpiew, gitara rytmiczna), Michał Jastrzębski (perkusja), Filip Różański (instrumenty klawiszowe), Jakub Pokorski (gitara prowadząca), Rafał Borycki (gitara basowa), Maciek Dzierżanowski (instrumenty perkusyjne)

materiały video

Czesław Śpiewa

Lao Che